Českou baseballovou reprezentaci povede opět Michael Griffin

VV ČBA rozhodl o prodloužení kontraktu trenéra Michaela Griffina u národního týmu baseballové reprezentace. Griffin bude u týmu působit do listopadu 2021, poté jej vystřídá Pavel Chadim.

Do výběrového řízení se přihlásili 4 trenéři, mezi nimiž nechyběla další zahraniční jména. VV ČBA se nakonec rozhodl ponechat u národního týmu trenéra, se kterým baseballisté získali zatím největší mezinárodní úspěchy. „Je skvělé, že je o český baseball je zájem a mohli jsme vybírat ze 4 zajímavých andidátů. Nakonec jsme se přiklonili k setrvání Micheale Griffina, který má s českým baseballem velké zkušenosti.“ řekl o rozhodnutí předseda ČBA Petr Ditrich

Griffin je u týmu od roku 2013. V roce 2014 získal na domácím ME 5.místo, pozornost baseballového světa pak na kvalifikačním turnaji WBC v Mexiku v roce 2016. Na loňské ME obsadili čeští reprezentanti 5.místo, kterým si zajistili účast v Kvalifikaci na olympijské hry 2020, když dokázali jako jediní porazit pozdější vítěze z Nizozemska. V kvalifikačním turnaji pak skončili na 3. příčce a opět jako jediní zvítězili nad postupujícím týmem Izraele.

Reprezentace se měla v březnu zúčastnit kvalifikačního turnaje World Baseball Classic, na kterém se chtěla předvést v tom nejlepším světle a vybojovat si historický postup do hlavního turnaj. Kvalifikace však musela být kvůli pandemii COVID-19 odložena a pořadatel zatím neurčil její náhradní termín.

Cílem staronového trenéra je zisk medaile na ME 2021, které by se mělo konat ve Španělsku.

Pavel Chadim byl dlouholetým hráčem, reprezentantem a reprezentačním trenérem, jehož největším úspěchem je 5.místo na MS U21. Jmenován bude na období od prosince 2021 do listopadu 2023 s opcí do listopadu 2025. „Jsme přesvědčení a jsme rádi, že oba trenéři budou spolupracovat minimálně až do roku 2023 a bude tím zajištěna kontinuita kvalitní práce s národním týmem,“ řekl Ditrich.

Evženie Votinská. ČBA

ČBA

votinska@baseball.cz

607232408