Výkonný výbor posunul Valnou hromadu FAČR na podzim tohoto roku

Výkonný výbor FAČR rozhodl na svém dnešním zasedání o odložení konání Valné hromady FAČR. Ta byla dle Stanov FAČR řádně svolána do NH hotelu v Olomouci na čtvrtek 18. června. Vzhledem k přetrvávajícím opatřením spojenými s pandemií koronaviru ale nelze takto logisticky a personálně náročnou akci v daném místě a termínu uskutečnit.

„Důvodem je poslední rozhodnutí Vlády České republiky v oblasti veřejných akcí, které i nadále obsahuje povinnost dodržovat povinné rozestupy dva metry. Ty bohužel nejsme při vší snaze schopni v rámci avizované adresy v NH hotelu Olomouc dodržet. Nemůžeme ani vyčkávat na další rozvolňování pravidel stanovených Vládou, neboť včera zveřejněná pravidla účinná od 8. 6. 2020 stále počítají s rozestupem dvou metrů mezi účastníky akce,“ říká k aktuálnímu rozhodnutí předseda VV FAČR Martin Malík.

VV FAČR se tak rozhodl využít svého práva na přesunutí valné hromady a neuspořádat ji tak v termínu, který předkládají Stanovy FAČR, tj. do 30. 6. daného roku.

„V úvahu v tuto chvíli nepřichází ani změna místa konání. Ačkoliv bychom mohli najít místo s dostatečnou kapacitou, kde by šlo dodržet patřičné rozestupy, museli bychom v takovém případě zase změnit pozvánku. To lze ale řádně činit dle Stanov FAČR pouze osm týdnů před dnem konání samotné valné hromady,“ doplňuje generální sekretář FAČR Jan Pauly.

FAČR tak má aktuálně pro zasedání valné hromady celkem čtyři termíny v srpnu, září a říjnu tohoto roku a o konkrétním datu rozhodne na základě aktuální situace spojené s rozvolňováním opatření ze strany Vlády ČR. Místo letošní valné hromady zůstane stejné, tedy NH hotel v Olomouci.

https://www.dropbox.com/sh/x7so6yntbwspyq2/AACTnCxhR1tktSaMHzUxsFNma?dl=0&preview=AAA-vv-facr.mp4

Michal Jurman, Ředitel Oddělení komunikace/Head of communications

Fotbalová asociace České republiky