BASEBALLOVÁ EXTRALIGA MÁ ZA SEBOU DVĚ KOLA

Po druhém baseballovém víkendu jsou bez porážky již pouze Hroši Brno, kteří si v obou utkáních poradili s nováčkem Extraligy SaBaTem Praha. Šlágr kola , repríza loňského finále Arrows Ostrava – Eagles Praha, skončila 1-1 na zápasy, když se pokaždé dařilo domácímu týmu.

Obě utkání byla bohatá na odpaly, v Ostravě viděli diváci dva homeruny v podání Jakuba Grepla a Tomáše Juňce. První duel skončil výhrou Arrows 9:5, druhý vítězstvím Eagles 6:4. Na nadhozu se představili reprezentanti Bokaj, Satoria a Duffek, stejně tak jako mladé naděje Vojta, Hegr a Šín. „“Bylo vidět, že hrají spolu loňští finalisté, a tak zápasy měly svou kvalitu, i když hrálo plno mladých hráčů. V prvním zápase jsme po pomalejším rozjezdu nakonec dokázali prosadit a urvat vítězství, ale v druhém zápase si soupeř pohlídal vedení i po našem tlaku v poslední směně,“ zhodnotil oba zápasy Aleš Navrátil, asistent trenéra Arrows. Jedním z mladíků v dresu Eagles byl Vojtěch Bužga: „Nenastoupili jsme sice v plné palbě, ale třeba mně to vůbec nevadilo. Jsem rád, že my mladí dostáváme prostor i v těžkých zápasech. Můžeme se díky tomu zlepšovat“ V dresu Eagles se pálkařsky dařilo Petru Zýmovi, který a byl jedním ze strůjců sobotní výhry svého týmu: „Bylo důležité se po porážce v Ostravě vrátit do zápasu. Podařilo se nám dostat soupeře pod tlak, pálka odvedla co měla, nadhazovači nás podrželi a v obraně nepřišlo žádné zaváhání.“

Rovněž série dvou neporažených týmů z první kola, tedy Techniky Brno a Kotlářky Praha skončila 1-1 na zápasy. Sobotní zápas začala Technika tříbodovým homerunem Matěj Menšíka, a i když Kotlářka měla dohromady více dobrých odpalů, dokázala pouze srovnat. Pro vítězný bod doběhli domácí v dohrávce 8.směny a utkání tak skončilo 6:5. Nedělní odveta v Praze Na Markétě skončila rovněž jednobodovou výhrou domácího týmu 8:7. Kotlářka měla dobrý začátek, ale další tříbodovým homerun Matěje Menšíka otočil jeho průběh ve prospěch Techniky. Kotlářce se podařilo vrátit do utkání díky grandslamu Matěje Šůchy, ale o letošní třetí výhru museli bojovat až do konce. Další útok Techniky v 7.směně, kdy měla obsazené všechny mety zastavil až Lukáš Ercoli, který vystřídal Františka Nováka a do konce utkání už nepustil na metu žádného ze soupeřových. „Byl to trochu tlak, vyrovnané skóre plné mety, v boxu Byl Pavel Budský. Ale vždy jde o to zklidnit se házet striky a ono to nějak dopadne,“ řekl po zápase Ercoli a pochválil také soupeře: „Asi jsme Techniku trochu podcenili, mají ale letos výborný tým a vidím je jako černého koně soutěže. Myslím, že se s nimi potkáme v TOP6.“ Domácí nakonec dokázali vítězný bod s pomocí chyby pole stáhnout a mohli se potřetí v sezóně radovat. „Bylo to těžké utkání skóre se přelévalo, tlačili jsme celou dobu, soupeř taky, ale naštěstí jsme vyhráli,“ zhodnotil dramatické utkání Šůcha.

První výhry v sezóně zaznamenali Tempo Praha a Olympia Blansko. Také jejich vzájemný souboj skončil smírně 1-1. V pátek v Blansku kralovali zejména nadhazovači Štěpán Havlíček a Marek Minařík. Domácím nakonec k výhře 3:2 stačila vydařená 6. směna, když Tempo nevyužilo v 9. směně obsazené všechny mety a získalo z nich pouze 1 bod. V sobotní odvetě Pražené rychle odpověděli na 2 body Blanska v úvodu utkání, udrželi koncentraci až do jeho konce a nakonec zvítězili 7:3.

Jediným týmem, který zatím nepoznal hořkost porážky jsou Hroši Brno. V prvním kole si poradili s Nuclears Třebíč, ve druhém pak s nováčkem Extraligy SaBaTem Praha. Sobotní zápas vyhráli rozdílovým výsledkem 14:4, díky 10 bodům v 5. inningu. Do té doby vedl soupeř 4:2, ale na takovýto bodový příděl už nedokázal odpovědět. Tříbodový in-park homerun odpálil Michal Ondráček. V neděli v Praze pak potvrdili dobrou formu, když zvítězili 9:0.

Draci Brno získali v duelech s Nuclears Třebíč dvě vítězství. Domácí zápas zvládli v poměru 9:0, když se dařilo jejich nadhazovačům Chroustovi, Vašourkovi a Schneiderovi a Nuclears si připsali pouze 2 dobré odpaly. I druhé utkání patřilo Drakům, tentokrát v poměru 12:1.

Hroši Brno vedou tabulku s bilancí 4 výher a žádné porážky. Další čtyři týmy – Draci Brno, Technika Brno, Eagles Praha a Kotlářka Praha mají na svém kontěv3 vítězství a 1 prohru. Naopak vez výhry na druhém pólu jsou SaBaT Praha a Nuclears Třebíč. Extraliga pokračuje třetím kolem v pátek 5.6.2020.

Evženie Votinská, Sekretariát ČBA

Média ČBA