Zlín se bodově podělil s Ostravou!

Ostravský Baník přijel do Zlína 26. kola FORTUNA:LIGY odčinit bezbrankovou remízu z minulého kola v Příbrami. Zejména vybojovat výhru a tři body, rovněž domácí tým potřeboval plně bodovat. Nakonec skončilo utkání remízou 1:1, góly Džafiče a Jánoše.

Utkání začaly oba týmy dost aktivně, lepším důrazem hosté, kteří se dostali v 5. minutě po nádherné střele Adama Jánoše z 25. metru do levého rohu branky, na kterou domácí brankář Dostál nedosáhl.

Obraz hry se v dalších minutách nezměnil, Baník si vypracoval několik šancí, které ale nezúročil, naopak domácí hráči se snažili o vyrovnání, zejména z velkého vápna, jenže nepřesné střely v dalším průběhu utkání hostujícího gólmana Laštůvku nehrozili.

Ve 40. minutě se dostal do vyložené gólové šance po centru z pravé strany do vápna ostravský záložník Hrubý, ale jeho snaha překonat domácího gólmana umístněnou hlavičkou, skončila nad břevnem. Domácí celek se sice před přestávkou snažil o vyrovnání, jenže velká snaha, se nakonec neuskutečnila, přestože měli herní převahu, která ale postrádala finální přihrávku.  A tak do kabiny odcházeli domácí hráči zklamaně.

Od začátku druhého poločasu se opět domácí hráči snažili o změně nepříjemného skóre, naopak hosté o navýšení, jenže hra oboustranně, převážně končila nepřesnou přihrávkou, nebo zbytečnou ztrátou míče v rozhodující gólové situaci.

V dalším průběhu se hra nezměnila, hráči se neustále snažili přehrát svého soupeře, hosté chtěli udržet jednobrankový náskok, výhru a důležité tři body na udržení předních míst v ligové tabulce. Rovněž domácí chtěli aspoň vyrovnat, těsně před koncem zápasu se „ševci“ dočkali, když rychlou akci střídajícího Matejova zakončil gólovou střelou k tyči střídající Džafič a vybojoval pro domácí alespoň bod. Přesto ztráta dvou bodů hodně mrzí, neboť byli ostravskému soupeři rovnocenným soupeřem.

FC Fastav Zlín – FC Baník Ostrava 1:1 (0:1)

Branky: 90. Džafič – 5. Jánoš. Rozhodčí: Machálek – Lakomý, Dohnálek. ŽK: Cedidla, Janetzký, Poznar, Conde, Pedro – Fillo, Fleišman, Stronati. Bez diváků.

Zlín: Dostál – Cedidla (75. Matejov), Buchta, Simerský, Jiráček – Fantiš (46. Džafič), Hlinka, Conde (77. Pedro), Čanturišvili (68. Ikaunieks) – Janetzký (46. Jawo), Poznar. Trenér: Páník.

Ostrava: Laštůvka – Pokorný, Svozil, Stronati – Fillo, Jánoš, Hrubý (73. Šašinka), Jirásek (88. Procházka), Fleišman – De Azevedo (55. Reiter), Smola (73. Baroš). Trenér: Kozel.