Domácí fotbalový restart: FCV potřebuje tři body proti Varnsdorfu

Fotbalového restartu se po koronavirové odmlce v pátek dočká i Kraj Vysočina! Jeho reprezentant v pátek od 16:00 hodin na svém stadiónu přivítá tradičně nepříjemného soupeře – FK Varnsdorf. Ambice i postavení v nesmírně vyrovnané tabulce FC Vysočina velí jediné – zvítězit, udržet skvělou domácí sérii a odčinit porážku na Dukle.

Ve stejném duchu před duelem hovořil i asistent trenéra Josef Mucha: „Dostali jsme se do situace, že když nejsme schopní vozit body z venku, tak tabulkové postavení musíme potvrzovat alespoň doma. Není to jednoduchá situace, ale my prostě musíme jít jednoznačně za vítězstvím. K tomu však musíme být přesnější v před finální fázi a důraznější v koncovce, než tomu bylo v pondělí na Dukle.“

Jaké jsou vaše poznatky o hře nadcházejícího soupeře? „Varnsdorf se nachází v sestupovém ohrožení a také potřebuje sbírat body. Možná mu bude více vyhovovat, když hrát na hřišti soupeře, kde nebude muset tolik tvořit a bude se moci zaměřit na defenzívu a spoléhat na rychlé protiútoky. Nás asi čeká těžká dobývání koncentrované defenzívy soupeře. Zvlášť, když Varnsdorf nezvládl poslední domácí utkání s Hradcem. K oporám mančaftu náleží zkušený stoper Kouřil, nepříjemní jsou rychlonohý Ondráček a Rudnytskyy, gólově efektivní je Breda, hru tvoří Bláha a Kocourek,“ informoval asistent kouče Radima Kučery.

Lze odtajit, zda již bude k dispozici Fortelný a nakolik vážná jsou zranění Křišťála a Tlustého? „Věříme, že se nám oba obránce podaří uschopnit. U Fortelného bude hodně záležet na jeho pocitech a schopnosti naplno podstoupit všechny souboje,“ doplnil Mucha.

Varnsdorf vede mladý jihlavský trenér David Oulehla, jenž v nedávné minulosti vedl dorostenecké celky FC Vysočina. V uplynulém ročníku jeho celek trápil favority a čeřil vrchní příčky tabulky, což jej nakonec vyneslo na výbornou 6. příčku. V aktuálním ročníku je to poznání horší, když celku ze Šluknovského výběžku náleží až 14. pozice se ziskem 15 bodů a pětibodovým náskokem na sestupové pozice. Varnsdorf jistě nepotěšil vstup do jara, když březnový duel v Chrudimi skončil výraznou porážkou 5:2 a úterní obnovená premiéra dopadla smolně – FK doma podlehl Hradci Králové 1:2, přestože hrál takřka 40 minut s výhodou jednoho hráče v poli.

„Vanďák“ pro Jihlavu představuje tradičně neoblíbeného soupeře, o čemž vypovídá fakt, že vzájemná bilance hovoří ve prospěch severočeského celku. Vysočina ve Varnsdorfu ze čtyř pokusů ještě nikdy nevyhrála a na svém stadiónu ze tří bitev dvakrát zvítězila a jednou podlehla – v postupovém ročníku v březnu 2012.

Vzájemná bilance: 7 utkání  2 – 1 – 4  5:9 | 3 utkání  2 – 0 – 1  4:2 | 4 utkání  0 – 1 – 3  1:7

FC Vysočina Jihlava

Střelci: 9 – Klobása, 5 – Jawo, Smejkal, 3 – Vaculík, 2 – Mikuš, Lacko, Koubek, Zoubele, 1 – Rezek, Arroyo, Tlustý, Fortelný, Tijani.

Žluté karty: 4 – Tijani, Novotný. 3 – Lacko, Vaculík. Smejkal, 2 – Zoubele, Fortelný, Javůrek, Jawo, Vejmola. 1 – Mikuš, Rezek, Klobása, Tlustý, Vedral.

FK Varnsdorf

Sestava v posledním utkání: Samoel – Heppner (78. Šimon), Kouřil, Lehoczki, Barac – M.Kubista (60. Ondráček), Bláha (78. D.Novák) – D.Breda (70. Schön), Kocourek, Rudnytskyy – Micovčák.

Trenér: David Oulehla

Střelci: 6 – D.Breda, 5 – Micovčák, 2 – Ondráček, Rudnytskyy, 1 – Kouřil, Novák, Bláha, M.Kubista, Houser, Schön, Barac, Kocourek.

Miroslav Fuks
vedoucí marketingu a tiskový mluvčí V.J.