Kubův list!

„Co dělat a čím se zabývat, tak to byla náplň několika předešlých týdnů. Hlavou se mi honilo spousta myšlenek, přičemž důležité bylo hlavně to, aby to k něčemu prospěšnému a i přínosnému bylo pro ostatní a českou silnici rovněž. Nakonec jsem usoudil, že nejlepší bude se vydat svojí vlastní cestou. Není asi pochyb o tom, že motocyklový závodník by měl zůstat věrný motorsportu obecně, což byl i můj záměr. Byl a je to celý můj život a hlavně mne to baví a zároveň i naplňuje. Myslím si, že je potřeba českou závodnickou komunitu pozvednout na co nejvyšší úroveň a pár věcí mne opravdu napadlo. Pár mladých talentů, se kterými se dá pracovat, jsem už i viděl. A dneska můžu říct, že dva rychlíky jménem Viktor a Šimon, kteří mi dělají radost, jsem si částečně vzal pod svá křídla. Je pro mne odměnou vidět je výkonnostně růst, zrychlovat a je to pro mne ta nejkrásnější odměna, neb z práce s dětmi je největší výstupní hodnotou jejich radost a smích. Jinak samozřejmě jsem k mání i pro všechny ostatní.

Tím chci říct, že tedy trénuji a předávám rady komukoliv kdo si mě zavolá, ať už jsou to děti samotné přímo na trati či jejich rodiče na telefon. Zkušeností, rad, tipů a triků je hodně, a získané know how jsem ochotný předat komukoliv, kdo o to bude stát a i se o to zaslouží. Prošel jsem určitou cestou a mým cílem je pomáhat a i to někomu předat. Stále mám cíle a sny, a bylo by fajn vidět za pár let vítězit českého jezdce nejen v mládežnických kategoriích, ale pak i třeba v Moto3, dostat ho až tam, kde jsem já nikdy nestál. Zároveň mne baví neustálé zdokonalování sebe sama a posouvání svých hranic. Všichni asi ví o mých aktivitách okolo JetSurfu,  což není jen proto, abych nevypadl ze závodního rytmu, takže můžu všem svým fanouškům slíbit, že mne v létě uvidí jak na asfaltu, tak i na vodě. První závody jsou naplánovány na 20. června v Hradci Králové, myslím ty vodní. Jetsurf je úžasná forma pohybu, zároveň i relaxace, posilujete balanční svalstvo a navíc jste venku s přáteli a u vody. Baví mne i jeho vývoj, půjčování, tím samozřejmě i styk s potenciálními zájemci či zákazníky, prostě vše co je s tím spojené.

Je to technicky unikátní prostředek, který díky Martinu Šulovi dokázal sloučit zajímavé prostředí se sportem. A protože ne jenom voda, ale i dvě kola, aby to bylo v rovnováze, tak jsem se spojil s pitland.cz Je to unikátní projekt s velmi inteligentním a zdravě mladým prostředím, kdy se v hale jezdí za každého počasí na elektrických motorkách. Jedná se o zcela bezpečné a velmi technické zázemí, kde lze rozvíjet svůj jezdecký potenciál sedm dní v týdnu. Unikum celého je v tom, že se jedná o jedinou halu svého druhu v ČR. No a právě na tomto základě , neb se jedná o prostředí kde se mohou rozvíjet jak začátečníci tak i více či méně zkušení závodníci a já bych zde měl trávit mnohem více času, bych vás rád pozval na neděli 31.května od 10:00 do Pitlandu na tzv. PressDay, kde si jízdu na motorce může vyzkoušet jakýkoliv novinář za mojí asistence. Takže jste srdečně zváni! Více info na www.pitland.cz

Jaromír Havránek,  

© 2020 Jakub Kornfeil #84, Všechna práva vyhrazena