Dohrávání ligy začala Boleslav těsnou prohrou s úřadujícím mistrem

Mladá Boleslav v uplynulých čtyřech letech Slavii nepřemohla. Od poslední výhry 2:1 v sobotu 5. března 2016 prohrála sedm prvoligových utkání a jeden pohárový zápas s vysoce negativním souhrnným skóre 4:18. V posledním májovém úterý  25. kola FORTUNA:LIGY 2020 po předchozí dvouměsíční koronavirové karanténě nepříznivou statistiku nezlepšila.

První poločas začala jistěji a sebevědoměji Slavia. Už v 5. minutě měla první šanci. Stanciu našel uvnitř boleslavského vápna Tecla a jeho zakončení srazil Šeda do rohu. O deset minut později získala Boleslav svůj první roh po Ladrově sraženém centru. Ve 20. minutě za slibným Túliovým pasem sprintoval Jiří Klíma, ale stoper Zima jej k míči nepustil.
Ve 22. minutě po centru Stancia z levé strany Ševčík přesně umístěnou hlavičkou k pravé tyči překonal Šedu – 0:1.
Ve 34. minutě Boleslavští přežili druhý soupeřův roh. Ve 43. minutě po spolupráci s Masopustem zakončil nebezpečný slávistický atak Tecl, jehož ránu Šeda úspěšně vyrazil. V předposlední minutě prvního dějství Hubínek přihrál Budínskému, ten okamžitě posunul na Ladru, po jehož střele kopal Budínský druhý boleslavský roh, ale k přímému ohrožení soupeřovy branky nevedl.

Druhý poločas byl oboustranně živější a před oběma brankami bylo už za deset minut rušněji, než za celý první poločas. Šeda vyrazil Masopustovu bombu z hranice šestnáctky i o chvíli později Stanciův trestný kop. Boleslavští kontrovali také dvěma šancemi. V 52. minutě Křapkův centr před Wágnerem na malém vápně odhlavičkoval Zima a o tři minuty později Jiří Klíma založil akci přes Ladru, po jehož centru Budínský z patnácti metrů překopl slávistickou branku. V 64. minutě Bořil z malého vápna minul Šedovu branku. Dvacet minut před koncem Šeda zalehl v poslední možné chvíli míč před dotírajícím Masopustem a další sešívaný atak zakončil nepřesně Stanciu. V 78. minutě se proti Šedovi neprosadil Tecl. Boleslavští se o vyrovnání snažili marně, protože se jim nedařilo udržet míč pod kontrolou a soupeř jejich ofenzivní pokusy snadno odvracel. V předposlední minutě Mazuch z necelých dvaceti metrů netrefil slávistickou branku. Ani čtyřminutové nastavení na těsné výhře Slavie nic nezměnilo.

Boleslav proti Slavii postrádala sedm hráčů. Obránce Jaroslav Zelený hostující v Boleslavi právě ze Slavie nemohl hrát kvůli dohodě klubů, stoper Daniel Pudil byl v disciplinárním trestu za čtyři žluté karty, jeho parťák ze stoperského dua Alexei Tataev má dokonce disciplinární trest na dvě utkání za osm žlutých karet, kapitán a špílmachr Marek Matějovský je v rekonvalescenci po druhé operaci achilovky, ofenzivní záložník David Pech je v rekonvalescenci po operaci kotníku a po operaci kolena jsou stále v rekonvalescenci další středopolaři Dominik Mašek i Tomáš Wiesner.

FK Mladá Boleslav – SK Slavia Praha 0:1 (0:1)

Gól: 22. Ševčík. Rozhodčí: Zelinka – Paták, Kotík. ŽK: Mazuch, Wágner – Stanciu. Bez diváků.

FK Mladá Boleslav: Šeda – Křapka, Jakub Klíma, Mazuch, Túlio – Hubínek, Janošek (77. Arroyo) – Ladra, Budínský, Fulnek (46. Wágner) – Jiří Klíma (69. An). Trenér: Webr.

SK Slavia Praha: Kolář – Coufal, Zima, Kúdela, Bořil – Ševčík (57. Takács), Holeš, Traoré (29. Provod) – Masopust (89. Frydrych), Stanciu – Tecl (89. Musa). Trenér: Trpišovský.