Nedělní tři utkání uzavřela první kolo baseballové Extraligy!

Jedním z týmů, který získal o víkendu dvě vítězství byla Kotlářka Praha, která i v odvetě porazila svého městského rivala z Tempa, tentokrát 8:4. Startujícími nadhazovači byli Jake Rabinowitz v dresu Tempa a reprezentant Daniel Padyšák. Kotlářce se podařil 3.inning, ve kterém získala hned 6 bodů a uklidnění do další části utkání. To muselo být kvůli dešťové přeháňce asi na půl hodiny přerušeno. Domácí výsledek korigovali v dohrávce 9.inningu, ale na více než snížení konečného výsledku to nestačilo. Druhý extraligový start zaznamenal mladý kotlářský nadhazovač František Novák.

Draci Brno odehráli odvetu s Arrows Ostrava až v neděli. Sobotní zápas musel být kvůli dešti přeložen. Páteční duel v Ostravě byl zejména ve znamení reprezentačních nadhazovačů Borise Bokaje a Ondřeje Satorii na straně Arrows a Ondřeje Furko na straně Draků. V neděli se na nadhozu představil reprezentant Radim Chroust a za Arrows mladý Alexander Šín. Obhájcům titulu z Ostravy se podařilo skórovat hned v první směně, ale to bylo na dlouhou dobu všechno. Draci získali v polovině zápasu vedení 6:1 a nakonec vyhráli 6:3. Arrrows byli sice úspěšnější v útoku, když odpálili 11 hitů oproti 6 Dračím, ale na výhru jim to tentokrát nestačilo.

Dalším týmem, který zakončil první extraligové kolo druhou výhru byli Hroši Brno. Ti si po výhře v Třebíči poradili s Nuclears i na domácím stadionu a to 9:1. Na první doběh Nuclears dokázali rychle odpovědět a utkání dovedli v klidu do vítězství. Třebíč představila na nadhoz teprve 18 letého Davida Merganse, který je v jejím týmu na hostování z Draků a připsal si extraligovou premiéru. I přes porážku, dokázal během 7 směn rozdat 8 strike outů. Ještě o rok mladší je Boris Večerka, který se za Hrochy objevil na kopci v 6. a 7.směně.

Úvodní víkend představil řadu mladých nadějných hráčů, kterým se dařilo jak na nadhozu, tak v útoku na pálce. K vidění bylo 5 homerunů. V čele tabulky jsou 4 týmy se dvěma výhrami – Eagles Praha, Hroši Brno, Kotlářka Praha a Technika Brno.

Další extraligové kolo začíná v pátek 29.5. reprízou loňského finále mezi Arrows Ostrava a Eagles Praha.

Evženie Votinská, Sekretariát ČBA

Média ČBA