Třemi večerními zápasy zahájila letošní ročník česká baseballová Extraliga

Dvě výhry získaly domácí týmy, tu třetí si pak v souboji týmů bojujících poslední roky o extraligovou příslušnost veze z Blanska Technika Brno.

Tahákem kola byl souboj mezi obhájci titulu Arrows Ostrava a historicky nejúspěšnějším týmem Draky Brno, ve kterém byli úspěšnější domácí Arrows 3:0. Oba týmy jsou plné reprezentantů mužské kategorie i aktuálních evropských šampiónů U23. Na nadhozu proti sobě nastoupili reprezentační nadhazovači Boris Bokaj a Ondřej Furko. Furko vydržel na kopci 7 směn a rozdal 7 strike outů, ale výhru svému týmu nepřinesl. Draci i přes 7 dobrých odpalů nezískali ani bod. Bokaje vystřídal v polovině utkání další reprezentant Ondřej Satoria. Homerunem se blýskl ostravský Jakub Grepl, dařilo se také Kubicovi se třemi dobrými odpaly.

První utkání v nejvyšší soutěži má za sebou nováček SaBaT Praha, který podlehl Eagles Praha 3:15. Klub z Tróje nenasadil své nadhazovačské eso, Jiřího Vavrušu, který hrál na spojce, a nadhozy Martina Lukačky útok Ealges moc neprověřili. Domácí tým kráčel od začátku utkání za vítězstvím. Na netradičním místě chytače se objevil domácí Marek Chlup, který studuje v USA, a svůj start proměnil ve výborný pálkařský výkon – 3 dobré odpaly ze 3 startů, homerun a 4 stažené body.

Nejvyrovnanější a také nejdelší zápas se odehrál v Blansku, kde Olympia hostila Techniku Brno, a skončil výhrou Techniky 12:9. Ta před sezónou získala dva zkušené hráče z Draků Brno. Ikonu českého baseballu Pavla Budského a bývalého reprezentačního nadhazovače Michala Sobotku. Olympia naopak posílila své řady o mladé hráče ze stejného týmu. Skóre se od začátku utkání přelévalo z jedné strany na druhou. Zisk 7 bodů na začátku 7. směny ale překlopil skóre zápasu ze stavu 5.9 na 12:9 ve prospěch brněnského týmu. Sobotka na nadhozu pak v jeho závěru udržel svému novému týmu letošní první výhru.

Sobotní extraligových program zahrnuje hned 5 zápasů. Kromě odvet dnešních duelů na hřištích hostů se hraje pražské derby mezi Kotlářkou a Tempem a souboj mezi Nuclears Třebíč a Hrochy Brno. Utkání se hrají bez diváků a lze sledovat on-line na webu extraliga.baseball.cz a také přes webkamery jednotlivých týmů.  

Více na https://extraliga.baseball.cz/

Evženie Votinská, Sekretariát ČBA

Média ČBA