Rozhodčí byli při restartu profesionálních soutěží rozděleni do skupin

KR FAČR reaguje na restart profesionálních soutěží rozhodnutím, které má eliminovat možnost nákazy onemocněním COVID-19 u rozhodčích, kteří spadají do její gesce. Kromě všech hygienických opatření, které jsou spojeny s restartem FORTUNA:LIGY a FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, budou sudí rozděleni také do speciálně izolovaných skupin. V případě onemocnění některého z rozhodčích tak chce KR FAČR předejít situaci, kdy by došlo k přenosu koronaviru na zástupce z jiných skupin.

„Věřím, že toto opatření, které má zamezit jakémukoliv kontaktu mezi rozhodčími, je správnou volbou jak se postavit čelem k aktuální situaci a také přání většiny profesionálních klubů dohrát letošní sezónu obou soutěží. Rozhodčí kromě toho čekají samozřejmě pravidelné testy tak jako hráče a v případě, že by se v některé ze skupin prokázal pozitivní test, je tato separace zbytku sudích cestou, jak z naší strany maximálně zvýšit šanci na dokončení soutěží,“, komentuje aktuální opatření předseda VV FAČR Martin Malík.

29 hlavních rozhodčích a 42 asistentů bylo rozděleno celkem do deseti, 24 delegátů pak do pěti skupin. Tyto skupiny nebudou moci přijít mezi sebou do styku.

„Pokud to jen trochu šlo, byly jednotlivé skupiny vytvořeny podle regionální spádovosti, což souvisí také s otázkou testování ale i jejich dopravy na zápas. Zároveň jsme rozhodli o tom, že v jednom vozidle nesmí jet na zápas více než dvě osoby, které budou v pozici hlavního rozhodčího, asistenta či delegáta na utkání delegováni Komisí rozhodčích FAČR,“ dodává předseda KR FAČR Jozef Chovanec.

První kolo celoplošného testování ligových rozhodčích a delegátů FAČR proběhne na šesti místech po celé republice ve čtvrtek 21. 5. 2020 tak, aby byly výsledky známé 24 hodin před sobotním restartem soutěží.

Michal Jurman, Ředitel Oddělení komunikace/Head of communications

Fotbalová asociace České republiky