Po druhém koronavirovém testu pokračují fotbalisté v trénování

Ligová fotbalová asociace ve své tiskové zprávě potvrdila negativní výsledky testování mladoboleslavských fotbalistů a na základě toho pokračování přípravy na start dohrávky ligového programu.

Poté, co se o víkendu našla přítomnost viru SARS-CoV-2 v jednom vzorku mezi testovanými osobami v klubu FK Mladá Boleslav, byl dotyčný umístěn do izolace a ostatní členové hráčského i realizačního kádru a dalších zaměstnanců klubu se po dvou dnech volna sešli na přetestování v úterý ráno. Výsledky těchto opakovaných testů neprokázaly žádnou nákazu a tým se může vrátit do tréninkového procesu. Podobný režim nyní z rozhodnutí místní hygienické stanice čeká pražskou Slavii, která se podrobí kontrolnímu přetestování v pátek.

V rámci téměř 1500 osob, které se účastní plošných testů Ligové fotbalové asociace před plánovaným restartem ligy, tak zůstávají i nadále pouhé dva pozitivní případy, u kterých se současně nevyskytují žádné příznaky. Všechny profesionální kluby FORTUNA:LIGY i FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, včetně Mladé Boleslavi a pražské Slavie, čeká druhá vlna testů organizovaných LFA o následujícím víkendu a hned po něm, tedy těsně před prvními mistrovskými zápasy při restartu soutěžního ročníku. Pouze kluby Liberce a Teplic druhé testy metodou PCR absolvují s předstihem, aby mohly nastoupit k sobotní dohrávce 23.kola FORTUNA:LIGY.

Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav
Jiří Koros, manažer komunikace