Aktuální čísla testů LFA na covid 19 – přetestováno 740 osob z 16 klubů. Pozitivní zatím pouze jeden případ

Ligová fotbalová asociace před aktuálním víkendem naplno spustila testování jednotlivých klubů FORTUNA:LIGY A FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Testům metodou PCR se postupně podrobují všichni hráči širších kádrů, členové realizačních týmů i pracovníci klubů. Během nedělního dne obdržela LFA informaci o průběžných výsledcích, z nichž vyplývá, že od pátečního dne došlo k přetestování 740 osob z celkem 16 klubů. Pozitivní vzorek na přítomnost viru SARS-CoV-2 byl zatím nalezen pouze u jedné osoby. A to v klubu FK Mladá Boleslav.

Od pátku se po celé České republice rozjely týmy odborných pracovníků, kteří u klubů FORTUNA:LIGY a FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY sbírají vzorky PCR testů. Všechny osoby, které se mají z jednotlivých celků zapojit do znovuspuštění profesionálních soutěží absolvují výtěry nosní sliznice. K nedělnímu dni bylo dle průběžných statistik odebráno 740 vzorků. Pozitivní z nich byl zatím pouze jeden. A to v klubu FK Mladá Boleslav. Dalších 16 klubů čeká testování během dnešního dne.

Co se týče dalších kroků směrem k mladoboleslavskému celku, tak ty jsou nyní plně v kompetenci krajské hygienické stanice, pod kterou klub FK Mladá Boleslav spadá a se kterou již klub úzce spolupracuje. Pozitivně testovaný hráč byl umístěn do izolace. V úterý dojde v rámci lékařského dohledu k dalšímu přetestování jednotlivých osob v klubu a věříme, že v případě negativních výsledků všech zúčastněných se klub brzy vrátí do plné přípravy. Ligová fotbalová asociace ani klub nebude zveřejňovat identitu pozitivně testované osoby ani dále celý případ komentovat.

Štěpán Hanuš, Ředitel komunikace a PR

LIGOVÁ FOTBALOVÁ ASOCIACE