Vítězství Sparty v tréninkových zápasech s Duklou

Sparta na Strahově odehrála další dva tréninkové zápasy, tentokrát proti pražské Dukle. Stejně jako v týdnu s Jihlavou jsme i tentokrát v obou duelech zvítězili, nejdřív 3:2 a následně 4:1.

V prvním utkání se postupně trefili Štetina, Hancko a Kanga, Milan Heča chytili Tetourovi pokutový kop. Ve druhém utkání skórovali Karlsson, Mandjeck, Drchal a Karabec. První utkání kvůli zdravotním problémům nedohrál David Lischka.

„Nabíráme zápasové tempo, začíná to mít parametry. Pořád ještě dost chybí, ale ještě máme čas, určitě to doladíme,“ řekl po zápase Libor Kozák

Přípravu jsme stejně jako minule analyzovali s trenérem Václavem Kotalem.

Trenére, byla už na hráčích znát trochu větší herní jistota?

Máme čím dál méně času do začátku soutěže, z tohoto pohledu už pracujeme na zdokonalení herní jistoty. Situace dopředu byly v pořádku, ale problémy máme pořád v přípravné kombinaci, kombinujeme pomalu na moc doteků, soupeř stihne reagovat. Šance Dukly pak plynuly právě z našeho dlouhého držení míče a následných chyb. Máme na čem pracovat.

Minule se zranil Martin Graiciar, zdravotní problémy přišly i dnes. Bojíte se častějších zranění po té dlouhé pauze?

Je to fotbal, kontaktní sport. Martin špatně upadl, nedal si pod sebe ruku a jde u něj o opakované zranění. Bez soubojů hrát nemůžete. Musíme být kondičně, silově a rychlostně dobře připraveni, pak zranění nebudou tak častá.

Máte už představu o podobě sestavy na Plzeň?

Pořád něco zkoušíme, chystáme se na Plzeň. Víme, jaké hráče máme k dispozici. Dnes se ale třeba zranil David Lischka, ve stoperské dvojici máme problém, neustále zkoušíme různé varianty a pořád nemáme zdravé ty hráče, které bychom tam chtěli vyzkoušet. Řešíme i organizaci hry, přechodovou fázi a přepínání do obrany.

Trenér Václav Kotal:

V pořadí druhé a třetí přípravné utkání mají v nohách hráči FK Dukla Praha. Po dvou porážkách se Spartou zápas hodnotil trenér Roman Skuhravý.

„Jsme rádi, že jsme tři těžké zápasy mohli hrát. Všechny absolutně splnily to, co jsme chtěli vidět. Jsem hrdý na to, jakým způsobem kluci zvládli oba dnešní zápasy a vůbec mě nezajímá, že skončil první zápas 2:2 – to reprodukuji slova hráčů, inkasovali jsme v 90. minutě z penalty, která podle nás neměla být odpískána.V obou zápasech jsem byl opravdu spokojený se všemi, kdo hráli. V tom prvním jsme byli organizovaní s míčem i bez něj. Sparta je ale kvalitní soupeř a potrestala každou chybu. Dovolím si tvrdit, že jsme v úvodní polovině měli víc ze hry, bohužel ve finální fázi jsme byli trošičku zbrklí. Ve druhém utkání jsme dotáhli manko 0:2 a je škoda, že jsme neproměnili penaltu. Pokud budeme takto pokračovat, výsledky určitě přijdou,“ zhodnotil Skuhravý.

Čtsa, zdroj: www.sparta.cz www.fkdukla.cz,

Foto: Steinbergerova,