FIFA20 maraton s Jakubem Janktem: hrajeme pro dobrou věc

PRAHA, 15. května 2020 – Český fotbalový reprezentant Jakub Jankto odehraje v neděli 17. května od 18 hodin kompletní Víkendovou ligu ve hře FIFA20. Fanoušci budou mít možnost s ním celou dobu komunikovat a hlavně přispět na dobrou věc.

FIFA20 maraton s Jakubem Janktem je netradiční eSport akcí, ale hlavně výzvou pro širokou veřejnost, jak pomoci nemocným dětem.

V rámci dlouhodobého charitativního projektu O Kapku lepší #ceskarepre může jednoduchým způsobem přispět každý. Buď přes platební bránu Nadačního fondu Kapka naděje na internetových stránkách www.kapkanadeje.cz, nebo zasláním DMS zprávy ve tvaru DMS KAPKANADEJE 30, 60 či 90 (podle hodnoty zamýšlené podpory) na číslo 87 777. Fotbalová asociace České republiky nedávno v rámci společného projektu předala Kapce naděje dvě stě tisíc korun.

„V březnu ani v červnu jsme s reprezentací neměli kvůli koronaviru šanci se setkat s našimi fanoušky. Hodně lidí o mně ví, že hraní na PlayStationu mě baví. A tak vznikl nápad, že se s fanoušky potkám alespoň virtuálně. Celá akce bude mít navíc charitativní podtext, takže je fajn, že u toho společně přispějeme na dobrou věc,“ poznamenal Jakub Jankto.

Ten si v neděli složí svůj FIFA20 Ultimate Team jen z českých hráčů. A v takovém složení následně vyzve soupeře ve Víkendové lize FIFA20. Jankta tak čeká celkem třicet zápasů, což odhadem zabere šest až osm hodin hraní.

Fanoušci budou moci zápasy sledovat na profilech eRepre, což je národní eSport tým. A přenos poběží také přímo na facebookovém profilu české fotbalové reprezentace, na kterém bude možné s Jakubem Janktem komunikovat.

„Snad se brzy uvidíme přímo na stadionech, jak jsme všichni zvyklí, a ne jen na sociálních sítích a přes webkameru. Ale i tak se na všechny fanoušky v neděli těším. Doufám, že se před nimi co nejvíc vytáhnu a s českou sestavou vyhraju co nejvíc zápasů,“ dodal Jakub Jankto.

Petr Šedivý, Tiskový mluvčí české fotbalové reprezentace

Fotbalová asociace České republiky, foto: www.fotbal.cz