Sparta porazila v přípravě Jihlavu

Fotbalisté pražské Sparty odehráli v úterý dva tréninkové přípravné zápasy proti druholigové Jihlavě. V prvním zvítězili svěřenci trenéra Václava Kotala 6:1, druhý vyhráli 4:1!

Pro Vysočinu to byl velice náročný dvojzápas. Přesto byla v obou duelech letenskému týmu herně vyrovnaným celkem, obrovský rozdíl, ale byl v proměňování brankových příležitostí.

Poprvé od 8. března se sparťané představili na trávníku proti soupeři, který má v druholigové soutěži dobré výsledky s jediným cílem postoupit do nejvyšší fotbalové soutěže.

V průběhu obou zápasů Sparta vstřelila deset branek, prosadil se střelecky Hložek, Dočkal, Costa, Karlsson, Tetteh, Hancko, Trávník, Vindheim, Kozák, za Vysočinu vlastní gól Rezek a jednou skóroval Shudeiwa.

„Přestávka byla hodně dlouhá, takže první zápas je vždycky jiný, to je velký rozdíl oproti soutěžním utkáním. Jsem velice rád, že jsme si po dlouhé době opět zahráli. Kondičně jsme připraveni dobře, ale ještě musíme pracovat na součinnosti, abychom byli kompaktnější,“ řekl po zápasech kapitán Bořek Dočkal.

„Přestávka byla strašně dlouhá, na hře bylo vidět dost nedostatků a technických chyb. Je potřeba, abychom se do lepší hry dostali co nejrychleji a zase měli ten komfort při pohybu na trávníku. Nebude to snadné,“ řekl trenér Kotal.

„Musí se zejména projevit individuální kvalita hráčů, na kterou se musí navázat kolektivní výkon. Vyzkoušeli jsme některé hráče v jiném rozestavení, v jiných pozicích, než jsou zvyklí. Dopředu to od nás bylo velice zajímavé, ale na obraně musíme pracovat, lepší ligové týmy by nás dokázaly potrestat,“ dodal Kotal.

„Kondičně je všechno v pořádku, dělaly se laktátové testy a žádná únava na hráčích není znát, chybí ale herní kondice, návyky a automatismy, které potřebujete, ty zatím postrádáme,“ řekl Kotal a dodal,“ Fotbal se hraje pro diváky, takže atmosféra jednoznačně chybí. Hráči se budou muset motivovat sami, jinak si to nedovedu představit. Neúčast diváků je strašná situace, do které jsme se dostali.“

„Jsem rád, že jsme si dnes a v týdnech předchozí přípravy vyzkoušeli širší kádr hráčů. Zejména jsme dali šanci mladým. Teď se snažíme co nejvíce fotbalistů dostat do herního rytmu, aby byli dobře připraveni na rychlý sled ligových utkání v anglických týdnech. Další dvojzápas nás čeká v pátek na Bohemians a za týden bychom měli sehrát generálku na Slavii,“ řekl trenér Jihlavy Kučera.

1. utkání: Sparta Praha – FC Vysočina 6:1 (2:0)
Góly: 19. Dočkal pen., 43. Hložek, 49. Kanga, 68. Vindheim, 70. Křišťál vl., 90. Hancko – 57. Rezek.

2. utkání: Sparta Praha – FC Vysočina 4:1 (2:1)
Góly: 3. Karlsson, 17. Costa, 80. Trávník, 88. Kozák – 35. Shudeiwa.

Čtsa, zdroj: www.sparta.cz, www.fcvysocina.cz