Viktorii posílí žilinské duo K&K!

Viktoria Plzeň hlásí další dvě nové posily. Jako volní hráči ze Žiliny přichází 24letý středopolař Miroslav Káčer a 26letý stoper Filip Kaša. Oba hráči získali ve slovenském klubu pod vedením současného plzeňského kouče Adriana Guľy mistrovský titul.

Oba hráči s týmem v následujících dnech začnou trénovat. Smlouvu podepsali na tři roky.

„Zareagovali jsme na situaci, která nastala v Žilině. Jsem rád, že můžeme v našem kádru přivítat hned dva nesmírně kvalitní fotbalisty. Jak Miro Káčer, tak Filip Kaša patřili k oporám týmu a velmi dobře je ze společného působení zná i trenér Adrian Guľa. I to byl důležitý faktor během jednání. Věřím, že oba budou přínosem a posilami pro náš již tak velmi kvalitní kádr,“ říká k příchodu dua K&K generální manažer klubu Adolf Šádek.

Za posily je rád také trenér Guľa. „Věřím, že pro Viktorku budou přínosem. Jejich typologie by nám mohla do týmu přinést to, co je potřebné. Filip má velmi dobré fyzické a rychlostní parametry. V kombinaci s našimi výbornými hráči věříme, že by to směrem do budoucnosti mohl být hodně zajímavý přínos. Miro je velmi pracovitý, má velký akční rádius, je dostatečně rychlý. Na svůj věk je i mimořádně zkušený. Jejich charakter i mentalitu znám a pevně věřím, že do kabiny zapadnou,“ říká plzeňský kouč.

„Pro mě je to nová výzva. Plzeň je velký klub evropských parametrů, který mě může v kariéře dále posunout. Doufám, že pomůžu k tomu, abychom hráli evropské poháry a samozřejmě získali i titul v domácí soutěži,“ řekl krátce po přestupu Káčer. Podobně ho doplnil i Kaša: „Jsem strašně rád, že se mohu posunout zase o level výš. Viktoria Plzeň má vysoké ambice. Přišel jsem udělat maximum pro tým, chci se prosadit do základu a být prospěšný týmu.“

„I přes zahraniční nabídky na Filipa jsme jednoznačně preferovali tu z Plzně. A to ze dvou důvodů – zaprvé rychlé a seriózní jednání generálního manažera Adolfa Šádka, zadruhé osobnost trenéra Adriana Guľy, se kterým Filip spolupracoval během angažmá v Žilině,“ dodal k transferu Filipa Kaši hráčův zástupce David Nehoda z agentury Nehoda Sport.

Stejná slova volil i Karol Kisel z agentury K2K Sports, jež zastupuje Káčera: „Miro svými kvalitami přerostl úroveň slovenské ligy a registrovali jsme o něj zájem z více zemí. Nicméně zájem Viktorky, rychlé jednání pana Šádka, dobré zkušenosti hráče s trenérem Guľou i má znalost prostředí rozhodly o tom, že jsme zvolili přestup do Plzně jako jednoznačné řešení.“

MIROSLAV KÁČER
Káčer je historicky nejmladším střelcem slovenské ligy. Trefil se už v 16 letech při debutu proti Myjavě, kdy Žilina zvítězila 4:1. V té sezoně odehrál ještě 10 dalších zápasů, v další už toho odehrál daleko více a vstřelil 2 branky. Dohromady ve slovenské lize nastoupil do 184 duelů a trefil se 32 krát. V této sezoně vedl Žilinu jako kapitán.

V sezoně 2015/2016 si poprvé vyzkoušel evropské poháry, v předkolech nastoupil proti ukrajinské Vorskle Poltava a proti Bilbau. Byl tedy u vydařeného obratu Žiliny z 0:2 na 3:2 v duelu se španělským soupeřem. V sezoně 2017/2018 nastoupil do předkola Ligy mistrů proti Kodani.

Mimo to byl také členem mládežnických reprezentací, v roce 2017 byl se slovenským týmem do 21 let na evropském šampionátu v Polsku. Za seniorský tým debutoval stejný rok v lednu proti Ugandě v Abú Zabí, druhý zápas odehrál posléze proti Švédsku.

FILIP KAŠA
Svou kariéru odstartoval v rodné Ostravě v dresu Baníku. Ligový debut si připsal 8. dubna 2014 proti Příbrami, dva měsíce nato dal první ligovou branku proti Olomouci při výhře 3:2. Během tří sezon nastoupil za Baník do 47 ligových zápasů, z toho třikrát proti Viktorii Plzeň.

V červenci 2016 přestoupil do Žiliny a v té sezoně hned získal titul pod vedením trenéra Adriana Guľy. Následně v předkolech Ligy mistrů dal dokonce vítězný gól na hřišti Kodaně na 2:1, ale kvůli domácí prohře 1:3 to na postup nestačilo.

Ve slovenské lize odehrál celkem 92 zápasů a vstřelil na stopera slušných 11 branek. Působil v mládežnických reprezentacích, stejně jako Káčer byl v roce 2017 na mistrovství Evropy do 21 let v Polsku.

Čtsa, zdroj, foto: Václav Hanzlík ředitel, tiskový mluvčí PR, www.fcviktoria.cz