RIIJK bude hrát virtuální derby za Slavii!

Ve virtuálním derby 10. května nastoupí v řadách Slavie profesionální esports hráč týmu Entropiq Štěpán RIIJK Sobocki.

Na slávistické soupisce pro akci #derbypomaha jsou zatím Lukáš Provod a Petar Musa jako zástupci A-týmu, někdejší záložník sešívaných a současná opora Spartaku Moskva Alex Král za bývalé hráče a herec, režisér, hudebník a celoživotní slávista Vojta Kotek.

Pátým členem slávistické osmičky se stane profesionální esports hráč týmu Entropiq Štěpán RIIJK Sobocki, který se v červenobílých barvách na začátku letošního roku probojoval do finále turnaje Datart e:LIGA a spolu s Martinem „kobbycz“ Strnadem obsadil druhou příčku. V sešívaném dresu má tak hráč, který v současnosti působí v týmu Entropiq, na co navazovat.

„Těším se moc, tím spíš, že to nebude poprvé, kdy obléknu sešívaný dres. Za Slavii jsem hrál už v e:LIZE. Teď to sice bude v trochu jiném formátu, ale když jsem zjistil, že Slavia hledá další hráče pro virtuální derby, byl jsem rád, že můžu takhle pomoct,“ vyhlíží RIIJK nedělní zápas.

„Je to skvělý počin a doufám, že tím lidem trochu zpříjemníme neděli, i když to nebude ten pravý fotbal. Hlavně tím ale všichni pomůžeme dobré věci,“ pokračuje jeden z našich top hráčů FIFA.

A jak se náš reprezentant na derby proti Spartě bude připravovat? „Mám teď vcelku nabitý týden, hlavně v pátek nám začíná COOL liga, takže trénink je ještě o něco intenzivnější. Na neděli budu určitě maximálně ready,“ dodává RIIJK.

„Jsme rádi, že RIIJK pro tak prestižní zápas opět navlékne sešívaný dres. Rádi bychom poděkovali, jak jemu, že si na virtuální derby našel čas, tak týmu Entropiq, který ho pro naši akci uvolnil,“ dodal ředitel komunikace Slavie  Michal Býček.

Vstupenky

Podpořte dobrou věc v této náročné době a přispějte také koupí vstupenky!

Související zápas

Vstupenky: informace na www.slavia.cz – ticketportal,

Informace o akci

V roce 1965 se na Strahově na derby mezi Spartou a Slavií sešlo 50 150 diváků, čímž vytvořili absolutní návštěvnický rekord českého fotbalu. V roce 2020 se ho pokusíme překonat! Sparta a Slavia spojily své síly a nabízí vám vstupenky na virtuální derby. Skutečný fotbal stále hrát nemůžeme, ale v neděli 10. května si přesto budete moci užít souboj těchto dvou rivalů. Výtěžek ze vstupného poputuje ke zdravotním sestřičkám, které patří mezi profese nejvíc postižené současnou pandemií nemoci Covid-19.

Pokud si koupíte dražší vstupenku za 300 korun, můžete se od svého klubu těšit na speciální překvapení.

AC Sparta Praha – SK Slavia Praha e-Derby, neděle 10.5.2020  – 11:00

Virtuální stadion Strahov Praha 6- Střešovice

Čtsa, Zdroj: www.slavia.cz