Virtuální derby proti Slavii

ZA SPARTU NASTOUPÍ I ADAM HLOŽEK

Už od minulého týden si fanoušci Sparty mohou kupovat vstupenky na virtuální derby a snažit se společně se slávisty symbolicky překonat nejvyšší návštěvu v historii československého fotbalu – 50 105 diváků na derby v roce 1965. Výtěžek z prodeje vstupenek poputuje na konto projektu Pomáháme sestřičkám, který finančně podpoří zdravotní sestry. Od začátku slibujeme, že derby ale nebude jen symbolické, 10. května opravdu dojde na zápas. Teď je čas si říct, jak to bude vypadat!

V neděli 10. května v 11:00 vypukne naprosto unikátní verze derby mezi Spartou a Slavií. Hrát se bude hra FIFA 20, což by samo o sobě nebylo nikterak jedinečné. Důležité ale je, kdo bude za oba týmy hrát. Celkem totiž sestavu tvoří osm lidí rozdělených do čtyř kategorií: současní hráči A-týmu, bývalí hráči A-týmu, slavní fanoušci a eSport hráči. Ti všichni se postupně zapojí do zápasu, každý z osmi účastníku odehraje jedno utkání proti soupeři z druhého tábora. Za každé vítězství si tým připíše bod, rozdělovat tedy budeme osm bodů, v případě remízy 4:4 se oba týmy rozejdou smírně.

Celkem se zápas tedy bude skládat z osmi dílčích utkání. Esportoví hráči budou hrát se svými FUT týmy, všichni ostatní budou ovládat Spartu a Slavii. Každá dvojice se sejde společně ve studiu a po utkání nebudou chybět pozápasové rozhovory. Celý zápas odvysílá v přímém přenosu ČTsport a půjde tak o první přímý přenos FIFA klání v historii české veřejnoprávní televize. Studiem a rozhovory s hráči vás provede Jiří Štěpán, zápas budou komentovat esportový komentátor Filip Lejček a fotbalový specialista ČT Jan Pěruška. Přispívat na konto „Pomáháme sestřičkám“ půjde ještě i v průběhu celého přímého přenosu.

Zápas tedy na obrazovkách České televize uvidí všichni, stokorunový příspěvek na vstupenku ale dál plní dvojí roli – jednak se dál snažíme překonat rekordní návštěvu z roku 1965 a zároveň pomáháme zdravotním sestřičkám, které v této době nasazují vlastní zdraví. Kdo si koupí prémiovou vstupenku za tři sta korun, může se navíc od svého klubu těšit na bonusové překvapení.

Oba týmy budou v následujících dnech postupně odhalovat, kteří další hráči je budou ve virtuálním derby reprezentovat. První jméno představujeme již teď – v kategorii současní hráči nastoupí za Spartu Adam Hložek! „Hodně se těším, bude zase trochu jiný zážitek, než normální derby. Ale cítím, že zrovna mám ve Fifě formu, tak věřím, že se mi to povede zúročit,“ říká s výhledem k zápasu Adam Hložek!

Budeme rádi, pokud budete informace o virtálním derby sdílet i ve vašich médiích a přispějete tak k dobré věci.

SNAD NEBUDU MOC NERVÓZNÍ!

Adam Hložek před derby se Slavií

Celkem osm hráčů ze čtyř kategorií nastoupí 10. května za Spartu do virtuálního derby ve hře FIFA 20. Jako prvního jsme z kategorie současní hráči odhalili účast Adama Hložka.

Adame, jak se těšíš na derby?

Těším se moc. Fifu hraju už do ročníku Fifa 15, mám už v té hře něco za sebou. Teď se to spojí s derby, což je vždycky skvělý souboj. Takže je na co se těšit.

Zápas bude vysílat Česká televize. Zvedne to tvoji nervozitu?

Nevím, jaké to bude ve srovnání s normálním zápasem. Ale doufám, že nebudu tak nervózní, abych si třeba nedal přihrávku. Zkusím se od toho oprostit a hrát svou hru.

Máš představu, jak bude vypadat tvoje sestava?

Sebe postavím na hrot, Krejdu na šestku. Pode mne asi půjdou Dočky s Kangou a zbytek zatím nevím. Možná zapojím i Libora Kozáka.

Jak se ti líbí celý tento projekt?

Je to na dobrou věc, samozřejmě se mi to líbí. Bude skvělé, když tímhle derby i někomu pomůžeme.

Čtsa, zdroj: www.sparta.cz

Foto: www.sportovnizurnal.cz