Sparta eSports vyzve Fiorentinu

Tým Sparta eSports v pondělí 20. dubna vyzve v přátelském utkání italskou AC Fiorentinu eSports. Celé utkání sledujte tradičně na Twitch kanálu ACSparta_eSports. Začínáme v 18:50. 

Naposledy se náš tým představil na dvoudenním mezinárodním turnaji Easter Friendly Cup #2. Po prvním hracím dnu se nezdálo, že tato akce pro nás bude úspěšná, protože Sparta skončila v základní skupině na poslední 4. příčce po těchto výsledcích:

Sparta – Galatasaray 1:3

  • 1. zápas= The Johny vs Gsmaroof 1:1
  • 2. zápas= Emerickson vs Gsmaroof 0:2

Sparta – Brøndby Kodaň 2:3

  • 1. zápas= Emerickson vs Lukas Blazek Poulsen 0:1
  • 2. zápas= JamesBony vs Fredberg 2:2

Sparta – Parma Calcio 3:6

  • 1. zápas= The Johny vs Hhezers 2:5
  • 2. zápas= Caster vs Gintera 1:1

Do semifinále nám byla nalosována italská Parma, která základní skupinu vyhrála. Druhý den nastoupila za Spartu dvojice Emerickson a JamesBony, kteří po výsledcích 1:2 a 3:0 (Eme vs Gintera + JamesBony vs Hhezers) poslali Spartu do finále, ve kterém na naše hráče čekalo dánské Brøndby. První zápas finále s přehledem ovládl Emerickson, který výhrou 3:0 připravil dobrou výchozí pozici pro druhý zápas, kde JamesBony nastoupil s jedničkou dánského týmu Fredbergem.

Po základní hrací době zvítězil Fredberg 4:1, čímž vyrovnal skóre dvojzápasu a poslal utkání do prodloužení. Ani během něj se zápas nerozhodl a tak přišly na řadu pokutové kopy, kde se nakonec štěstí přiklonilo na stranu Dánů a na náš tým tak zbylo stříbro. Vzhledem k vývoji turnaje a skutečnosti, že to pro naše hráče byla první mezinárodní zkušenost musíme být s konečným umístěním spokojeni a věříme, že získané zkušenosti v budoucnu zúročíme.

První příležitostí může být právě pondělní utkání s Fiorentinou, kde Spartu budou reprezentovat znovu Emerickson a JamesBony. Zápas se odehraje ve formátu dvakrát BO3, kdy za každou vyhranou sérii dostane daný tým bod. Celkové skóre utkání tak může být 2:0, 1:1 nebo 0:2.

Sledujte nás živě na Twitchi, v pondělí 20. dubna od 18:50. Těšíme se na vaší podporu!

Čtsa, zdroj: www.sparta.cz