Preview: Před Sturmem Graz

Čtvrtý zápas z našeho seriálu Sparta RETRO! Půjde o odvetu prvního kola Poháru vítězů pohárů ze sezony 1996/1997 a naším soupeřem bude rakouský SK Sturm Graz. Z prvního zápasu ve Štýrském Hradci si Sparta přivezla nadějný výsledek, když remizovala 2:2. Mohlo ale být ještě lépe, o vedení jsme přišli až v 85. minutě. K postupu nám stačí výhra nebo remízy 0:0 a 1:1.

Sparta se do soutěže kvalifikovala jako vítěz domácího poháru. Do hlavní fáze Poháru vítězů pohárů se pak dostala přes předkolo. Ve dvojzápase rozdrtila severoirský Glentoran celkovým skóre 10:1. První zápas ještě žádné kanonádě nenasvědčoval, když Sparta na ostrovech vyhrála 2:1. Jenže v odvetě už to byla od první minuty úplně jiná káva.

Už v první minutě na Letné otevřel skóre Peter Gunda, postupně se pak ještě do poločasu trefili Mistr, Siegl a znovu Gunda. A kanonáda nepolevovala ani po přestávce. Horst Siegl zkompletoval hattrick a po jedné brance přidali Zdeněk Svoboda a Petr Gabriel. Sparta tak Glentoran deklasovala 8:0.

V prvním kole PVP se Sparta postavila vítězi rakouského poháru, Sturmu Graz. V prvním utkání ve Štýrském Hradci od 8. minuty prohrávala, když se trefil Ivica Vastić. Sparta ale ve druhém poločase otočila vývoj utkání na svou stranu. V 57. minutě vyrovnal Tomáš Řepka a do vedení nás poslal osmnáct minut před koncem Vratislav Lokvenc, který byl na hřišti sotva dvě minuty. Jenže v závěru utkání srovnal na konečných 2:2 Roman Mählich.

Trenér Sparty Jozef Chovanec by dle očekávání měl nasadit tuto jedenáctku: Ondruška – Horňák, Novotný, Řepka – Mistr, Z. Svoboda, V. Svoboda, Frýdek, Gunda – Lokvenc, Siegl.

Čtsa, zdroj: www.sparta.cz