ONDŘEJ KAŠE A DAVID KAŠE PŘIPRAVILI PRVNÍ DÍL INSTRUKTÁŽNÍHO VIDEA PRO DOMÁCÍ CVIČENÍ

Oddělení rozvoje hokeje začalo ve spolupráci s regionálními trenéry Českého hokeje připravovat pro hráče, kteří nemohou vzhledem k vývoji pandemické situace trénovat společně, instruktážní videa s cviky, které lze provádět doma, v parku či na zahradě ať už individuálně nebo v malých skupinách se sourozenci a rodiči. První díl seriálu připravil profesionální regionální trenér Českého hokeje Robert Kaše spolu se syny Ondřejem, hráčem Boston Bruins, a Davidem, hráčem Philadelphia Flyers.

Videa najdete na https://youtu.be/99prmO3D1 a https://youtu.be/8SO2EJjvb78. Zatímco první je zaměřeno na posilování břišního a zádového svalstva, druhé obsahuje cvičení s hokejkou a míčkem, rozvíjející šikovnost spodní ruky.

Další videa, připravovaná jednotlivými regionálními trenéry Českého hokeje, budou zveřejňována každý týden a budou distribuována prostřednictvím profesionálních trenérů žáků klubům, hráčům a rodičům. Uložena budou také v aplikaci Coach Manager, která je k dispozici 2 100 licencovaným trenérům a další se na ní mohou zdarma zaregistrovat.

Trenéři, hráči a rodiče tak postupně získají rozsáhlý zásobník cviků, které mohou v době, kdy jsou zimní stadióny uzavřeny, používat nejen jako vzor pro suchou přípravu v omezených podmínkách, ale i jako motivaci a inspiraci pro individuální tréninkový program.   

Praha, dne 27. 03. 2020

PhDr. Zdeněk Zikmund, tiskový mluvčí, Č.h.,