Laky vyhrál charitativní turnaj. Úžasný pocit někomu pomoci, říká!

Esportový tým Entropiq uspořádal speciální charitativní turnaj, kterého se zúčastnil i viktorián T9Laky. A i když se mu jej podařilo vyhrát, hlavní radost zavládla díky tomu, že se pomohlo dobré věci. Hlavním cílem totiž bylo získání finančních prostředků na pomoc infekčnímu oddělení FN Bulovka při aktuální pandemii koronaviru. A díky partnerům, fanouškům a účastníkům se vybralo více než 170 tisíc korun!

„Je to úžasný pocit, že jsme takhle v rámci FIFY mohli pomoci. Sám jsem přispěl nějakou částku a doufám, že to pomůže lidem a brzy tohle všechno bude za námi,“ říká Lukáš Pour, který na charitativním turnaji obstál v konkurenci Emericksona ze Sparty, Dalas94 z Teplic, Serona z týmu Sampi a Riijka z pořádajícího Entropiqu.

O eSport se v České republice v posledních měsících zvětšuje zájem, což samotní hráči vnímají. „Už zápas proti Spartě byl hodně sledovaný, navíc se to dostává hodně do médií, což si myslím, že dříve nebylo obvyklé,“ těší Lakyho. „Bohužel většina turnajů se nyní kvůli koronaviru rušila. Ale nyní je důležité poctivě dodržovat karanténu,“ uvědomuje si.

Každý víkend se však věnuje Víkendové lize, v té poslední vyhrál 27 zápasů ze 30. Pravidelně o ní informujeme na esportovém instagramu (sledujte ZDE). „Tím, že mám i více času, hraju víkendovky na obou herních konzolích, takže to dává dost zabrat, přeci jen je to 60 zápasů za víkend. Nyní chystám stream z odměn z víkendovky, protože má vyjít promo, FIFA Ultimate team slaví narozeniny, takže tam budeme mít nějaké speciální kartičky,“ zve na přenos, který bude vysílán na viktoriánském twitchi.

A co by nyní vzkázal fanouškům? „Ať hlavně dodržují všechna nařízení! Když to budeme dodržovat, tak tím dřív to bude za námi a budeme se zase moci setkat na stadionech. Zdraví má přednost, čas fotbalu přijde,“ říká T9Laky.

Václav Hanzlík, ředitel PR, tiskový mluvčí, V. Pl.,