První letošní výhra po velmi dramatické bitvě

Boleslavští fotbalisté ve čtvrtém letošním utkání o ligové body konečně protrhli střeleckou smůlu a třemi góly do sítě Baníku získali zasloužené tři body.

První poločas začali nad očekávání dobře a po čtvrthodině vedli už o dva góly. První dva boleslavské útoky postrádaly koncovky, potom Jiří Klíma těsně minul branku a Budínského centr odhlavičkoval Fillo.

V 8. minutě ostravská defenzíva dopřála Budínskému čas a prostor, aby si připravil palebnou pozici a z dvaceti metrů se trefil k pravé tyči – 0:1.

V 11. minutě Boleslavští snadno ubránili první ostravský roh. Ve 12. minutě Ladra vnikl zleva do soupeřova vápna, od koncové lajny přihrál Budínskému a jeho zakončení Stronati srazil do rohu.
V 15. minutě po narážečce s Janoškem na hraně šestnáctky se Ladra trefil po zemi přesně k pravé tyči – 0:2.

Ostravští byli pochopitelně vývojem zápasu zaskočení, pokazili rohový kop, ale Ladrův brejk zarazil Stronati. Ve 22. minutě Douděrovu dělovku brankář Laštůvka zneškodnil za přispění štěstí. V závěru poločasu Ostravští přeci jenom zatlačili boleslavský tým k jeho brance. Nevyužili třetí roh ani opakované centry.

Ve 42. minutě však po zhlédnutí videa rozhodčí Dubravský zpětně posoudil vzdušný souboj Tataeva s proti hráčem jako důvod k nařízení pokutového kopu, který Stronati střelou k levé tyči proměnil – 1:2. Navíc boleslavskému stoperovi ukázal žlutou kartu, a protože byla v tomto ligovém ročníku už osmá, bude Tataev příští dva zápasy mimo hru.

Druhý poločas začali viditelně živěji ostravští fotbalisté a neúnavně tlačili Boleslav k Šedově brance. Jejich ofenzivní snahu brzdila ofsajdová postavení, nebo důrazní boleslavští obránci a jistý Šeda. V 64. minutě po čtvrtém boleslavském rohu, prvním po přestávce, Jiří Klíma hlavičkoval vedle branky. O minutu později Ladra pálil těsně vedle, ale po lehké teči kopala Boleslav další roh. V 68. minutě se Šeda vypořádal s dvěma Potočného nebezpečnými centry a Jiráskovou pumelicí. Čtvrtý ostravský roh v 70. minutě odhlavičkoval Tataev.

V 76. minutě Zelený podcenil vysoký míč na kraji šestnáctky a následnou přetahovanou s Buchtou posoudil rozhodčí Dubravský jako příležitost k nařízení druhého pokutového kopu proti boleslavské brance. Stronatiho ránu k levé tyči však Šeda vystihl a vyrazil. Skóre se nezměnilo, ostravský tlak neochabl, emoce čím dál více cloumaly každým aktérem neúprosné bitvy.

V 85. minutě pátý ostravský roh propadl ke vzdálenější tyči, kde míč do boleslavské branky šťastně protlačil Svozil – 2:2.

Boleslavští však prokázali příkladnou touhu po vítězství a byli odměněni.

V 88. minutě po šestém boleslavském rohu rozehraném Budínským ostravští odolali několika opakovaným střeleckým pokusům, až Jiřímu Klímovi se podařilo ze shluku v brankovišti dostat míč do soupeřovy branky – 2:3.

Ve čtyřech minutách nad normální hrací dobu už se na těsné boleslavské výhře nic nezměnilo, i když ostravské trestné kopy ze obou stran byly nebezpečné.

FC Baník Ostrava – FK Mladá Boleslav 2:3 (1:2)

Góly: 42. Stronati (z pokutového kopu), 85. Svozil  – 8. Budínský, 15. Ladra, 88. Jiří Klíma. Rozhodčí : Dubravský – Podaný, Dresler. ŽK: Hrubý, Potočný, Procházka – Tataev, Zelený, Pudil, Douděra (na lavičce), trenér Weber (na lavičce). Diváků: 8 667.

Baník Ostrava: Laštůvka – Fillo (35. Procházka), Svozil, Stronati, Fleišman – Jirásek, Hrubý – De Azevedo (67. Buchta), Kuzmanovič, Potočný – Smola. Trenér: Kozel.

Mladá Boleslav: Šeda – Křapka, Tataev, Pudil, Zelený – Hubínek, Janošek – Douděra (77. Fulnek), Budínský, Ladra (83. Mazuch) – Jiří Klíma. Trenér: Weber.

Trenérská víra potvrzená výhrou v Ostravě

Po pohárové prohře v Plzni boleslavský trenér Jozef Weber vyjádřil nahlas přesvědčení, že mužstvo v přípravě kráčí správným směrem, a že rány utržené zimními hráčskými odchody časem zacelí. A za pět dní na jeho slova došlo.

„Děkuji mužstvu za předvedený výkon a bojovnost,“ pravil Jozef Weber po vyhraném ligovém zápase v Ostravě a dodal: „Nebylo to jednoduché utkání a hráče obdivuji, jak ho zvládli. Šli jsme do něho s tím, že se chceme vrátit k presinkové hře. Jsem rád, že se nám to povedlo a hráči ukázali, že nezapomněli dávat góly. Nepochybně týmu tento výkon i vítězství pomůžou do další fáze jarní sezóny, jen musí všichni přidat v pracovitosti.“

Ostravský trenér Luboš Kozel byl hodně rozmrzelý. „Jsem zklamaný, výsledek utkání je pro nás nepříznivý. Byl to trest za úvod, který jsme nezvládli. Do utkání jsme nevstoupili dobře, nebyli jsme důrazní a soupeř toho využil. Boleslav byla v úvodu aktivní a napadala nás, z našich hráčů jsem cítil nervozitu. Celou přípravu jsme měli o tom, že jejich nejnebezpečnější hráč je Budínský a on nám dá první gól…,“ zhodnotil Luboš Kozel utkání, o kterém řekl, že nechybělo mnoho, aby skončilo obráceným výsledkem, než boleslavským vítězstvím.

Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav
Jiří Koros, manažer komunikace