Kladno po roce se vrací do Chance ligy!

Pouze jednu sezónu si zahráli kladenští Rytíři naši nejvyšší hokejovou soutěž, Tipsport extraligu. O jejich sestupu  se rozhodlo v pátek večer na litvínovském ledě. Domácí  Verva v rozhodujícím zápase  o setrvání v extralize zvítězila přesvědčivě 6:2.

Potvrdilo se, že  Litvínov na Kladno umí zahrát, vyhrál i tři předchozí vzájemné zápasy. Tentokrát  pro průběh zápasu byla nesmírně důležitá poslední minuta druhé třetiny.  To jednačtyřicetiletý Hübl, po Jágrovi druhý nejstarší hráč na ledě, rozvlnil síť za zády brankáře Brízgaly a poslal domácí do vedení 3:2. Tento gól do šatny hosty zlomil, v poslední dvaceti minutovce, už se hrálo jen v litvínovské režii, výsledkem byly tři další branky. Muži zápasu byli Hübl a Pospíšil, oba vstřelili dva góly.

Zklamání kladenských hokejistů bylo značné, majitel klubu Jágr ještě nikdy v dlouholeté kariéře nezažil sestup do nižší soutěže. Proti důrazné obraně domácích se neprosadil, do statistik se zapsal pouze dvouminutovým trestem za sekání.  Své rozčarování umocňoval slovy, zda má ještě pokračovat v další sezóně ve druhé nejvyšší soutěži, Chance lize. V žádném případě si nezasloužil posměšky části litvínovských fanoušků.

Litvínov vítězstvím nakonec skončil na 12. místě a předstihl Vítkovice, které prohrály  v  Hradci Králové 2:5. Nejlépe ze čtveřice, bojující v poslední části  soutěže o udržení, skončily Pardubice. Po vítězství v Brně 2:0 jim patří jedenáctá příčka. Proti Brnu  pardubický tým umí, ze čtyř střetnutí vyhrál tři.

V první šestce, která  bude hrát  od 16. března čtvrtfinále play off, se v posledním kole základní části měnily pozice na druhém až pátém místě. Po vítězství Třince nad Plzní  patří Ocelářům druhá příčka a tím i přímý postup do Ligy mistrů. Sparta skončila třetí  zásluhou  získaných dvou bodů proti Olomouci po úspěšném Rouskově nájezdu 3:2. V play off čeká Spartu brněnská Kometa. Vzájemná  utkání mají vždycky bouřlivou atmosféru, mělo by to být nejzajímavější čtvrtfinále.

Ve skupině o 7. – 10. místo se už po posledním kole pořadí neměnilo a tak už od pondělí 9. března diváci uvidí první zápasy předkola play off:  Olomouc – Zlín a Hradec – Karlovy Vary. Hraje se  na tři vítězné zápasy.