Neuspěli jsme v pohárovém čtvrtfinále, což budeme chtít napravit!

Utkání 24. kola české FORTUNA:LIGY ročníku 2019-20 FC Baník Ostrava – FK Mladá Boleslav se hraje v pondělí 9. března 2020 od 18:00 hodin na Městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích.

V dosavadních třiceti vzájemných ligových střetnutí Boleslav s Ostravou vyhrála šestnáctkrát, osmkrát remizovala a šestkrát prohrála při souhrnném skóre 48:27 (průměr 2,5 gólu na zápas).

Boleslav s ostravským Baníkem neprohrála více než pět roků (šestašedesát měsíců). Naposledy v souboji s ním nezískala ani bod v neděli 14. září 2014, když na Bazalech gólem Šichora z 20. minuty vyhrál Baník těsně 1:0. Do tohoto pětiletého období však spadá soutěžní ročník 2016-17, který Baník odehrál ve druhé lize.

Z patnácti utkání hraných v Ostravě (včetně nadstavbového souboje o Evropu v květnu 2019) domácí Baník pět vyhrál, v pěti se hrálo nerozhodně a v pěti vyhrála hostující Boleslav. Celkové skóre 20:23 vyznívá těsně ve prospěch Boleslavi.

Nejčastějšími výsledky ve všech třiceti střetnutích boleslavských a ostravských fotbalistů byly sedmkrát 2:0 a šestkrát 1:0. Rozdílem 2:0 vyhrála Boleslav čtyřikrát (dvakrát doma a dvakrát venku) a Ostrava vyhrála třikrát (dvakrát doma a jednou venku). Těsným skóre 1:0 vyhrála Boleslav čtyřikrát (dvakrát doma a dvakrát venku) a Baník jen dvakrát doma.

Ve třech letošních ligových zápasech boleslavští fotbalisté ani jednou nepřekonali soupeřova brankáře (s Budějovicemi prohráli 0:3, se Slováckem i Příbramí remizovali shodně 0:0). Naposledy skóroval dvacet minut před koncem utkání 20. ligového kola FK Mladá Boleslav – FK Jablonec 2:3 Muris Mešanovič v pátek 13 listopadu 2019. Od té doby, to znamená 116 dnů (počítáno do předvečera utkání v Ostravě) a 290 minut herního času je mladoboleslavský tým v tuzemské lize střelecky impotentní.

Ve třiadvaceti odehraných zápasech prvoligového ročníku 2019-20 nastřílelo deset boleslavských fotbalistů devětatřicet gólů: 10 – Nikolay Komlichenko (přestoupil do Dynama Moskva), 8 – Lukáš Budínský, Muris Mešanovič (odešel na hostování do tureckého Kayserispor), 6 – Pavel Bucha (ukončil hostování a vrátil se do Plzně), 2 – Jiří Klíma, 1 – Jakub Fulnek, Michal Hubínek, Tomáš Ladra, Alexei Tataev, Ladislav Takács (přestoupil do pražské Slavie).

V aktuálně rozehraném ročníku českého poháru MOL Cup 2019-20 Mladá Boleslav postoupilapřes druholigovou Chrudim 4:2 a prvoligový Zlín 3:1 do čtvrtfinále, ve kterém ve středu 4. března 2020 nepřešla přes Plzeň, s níž prohrála 2:4. Podobně jako Boleslav vypadla z českého poháru ve čtvrtfinále i Ostrava prohrou se Spartou 0:5.

Dvě trofeje získala Mladá Boleslav v zimní přípravě na začátku kalendářního roku 2020 za vítězství ve 23. ročníku Tipsport ligy a 2. ročníku Malta Cup.

Střelci gólů FK Mladá Boleslav v zimní přípravě 2020: 3 – Jiří Klíma, Tomáš Wágner, 2 – Michael Hönig, David Pech, 1 – Valerii Blazhko, Antonín Křapka, Daniel Pudil, Alexei Tataev.

Trenér Jozef Weber před Ostravou

„Na rozdíl od nás se Ostravě povedl vstup do letošní mistrovské sezóny, ale shodně jsme neuspěli v pohárovém čtvrtfinále, což budeme chtít napravit. Před tradičně bouřlivým publikem pro nás bude velmi těžké uspět, přesto se o to pokusíme a věřím, že zabodujeme,“ řekl boleslavský trenér Jozef Weber

Absence pro utkání s Ostravou

Obránce Jakub Klíma svalové zranění z utkání 23. ligového kola

Záložník Marek Matějovský v rekonvalescenci po operaci achilovky

Záložník David Pech v rekonvalescenci po operaci zlomeného kotníku

Záložník Dominik Mašek v rekonvalescenci po operaci kolena

Záložník Tomáš Wiesner v rekonvalescenci po podzimním zranění

Útočník Tomáš Wágner disciplinární trest za čtyři ŽK (3 ve Zlíně + 1 v MB)

Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav
Jiří Koros, manažer komunikace