Slavia řeší před derby marodku

Nejen dvě prohry z úvodních tří jarních kol Fortuna:ligy řeší fotbalová Slavia. Tým před 295. derby se Spartou se totiž potýká nejen s marodkou opor Bořila a Ševčíka, ale i dalších hráčů z kádru. Proto trenér Trpišovský  neskrývá obavy a zvlášť poté, kdy Sparta v MOL CUP poháru smetla Ostravu 5:0.

Slávisté   v současné době třeba i tři dny rozebírají  u videa zápasy, zatímco na podzim, kdy jim to šlapalo, jim stačil den. Na hřišti trenér zvyšuje dávky a stále hledá nejvhodnější složení,  v němž už může počítat s uzdraveným Takácsem, což byla pro něho jedna  dobrá událost. 

„Po Součkovi, Hušbauerovi a Škodovi a předtím i Královi, kteří v klíčových momentech zápasů brali na sebe odpovědnost a rozhodovali o výsledku, zkouším různé varianty s novými mladými hráči. Potřebuje to  nejen trpělivost, ale bohužel nás honí čas.  Byl bych vděčen, kdyby derby nás doslova nakoplo k výkonu, který  oceňovali nejen fanoušci.

Před derby, v němž slávisté uspěli v předchozích devíti zápasech, hovořil i jeden z nejzkušenějších hráčů červenobílých, brankář Kolář. “ V  Edenu před našimi skvělými fanoušky bychom si chtěli napravit reputaci. V předchozích utkáních jsme dělali moc chyb, ani já jsem nebyl výjimkou. Je to hrozné zjištění,  že ze tří zápasů jsme nyní inkasovali tři góly, zatímco za patnáct   utkání na podzim pouze čtyři.“

Trenér Jindřich Trpišovský, Ondřej Kolář, Lukáš Masopust:

Čtsa, ph., kc, audio., foto: Stainbergerova,