Komuniké z jednání Disciplinární komise ze dne 5. 3. 2020

Disciplinární komise projednala tyto případy:

1. Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 1 soutěžní utkání hráčům:

FORTUNA:LIGA

Georges Constant Mandjeck (AC Sparta Praha) – ČK.

Pozn. Hráč Georges Constant Mandjeck si svůj trest odpykal již v utkání MOL Cupu.

MOL CUP

Ondřej Šašinka (FC Baník Ostrava) – ČK po 2xŽK.

2. Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 1 soutěžní utkání hráčům za 4xŽK:

FORTUNA:LIGA

Tomáš Wágner (FK Mladá Boleslav),

Jan Kopic (FC Viktoria Plzeň),

Vojtěch Kubista (FK Jablonec),

René Dedič (Slezský FC Opava),

Jakub Pokorný (FC Baník Ostrava).

3. Disciplinární komise uložila trest zákazu výkonu funkce na 1 soutěžní utkání funkcionáři za 4xŽK:

FORTUNA:LIGA

Martin Svědík (1.FC Slovácko).

4. Disciplinární komise potrestala hlavního trenéra klubu FK Jablonec pana Petra Radu za nesportovní chování v utkání proti FC Baník Ostrava peněžitou pokutou ve výši 20 tisíc korun.

5. Disciplinární komise potrestala klub FC Baník Ostrava za porušení povinností pořádajícího klubu (pronesení a použití pyrotechniky) v utkání proti FK Jablonec peněžitou pokutou ve výši 20 tisíc korun.

6. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem 1.FC Slovácko za porušení povinností pořádajícího klubu (pronesení a použití pyrotechniky, nesportovní chování a výtržnosti fanoušků) v utkání proti SK Slavia Praha.

7. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem SK Slavia Praha za nesportovní chování fanoušků (pronesení a použití pyrotechniky, nesportovní chování a výtržnosti fanoušků) v utkání proti 1.FC Slovácko.

8. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem AC Sparta Praha za porušení povinností pořádajícího klubu (pronesení a použití pyrotechniky a nesportovní chování fanoušků) v utkání proti FC FASTAV Zlín.

9. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem FC Viktoria Plzeň za nesportovní chování fanoušků (vhazování předmětů na hrací plochu) v utkání proti FK Jablonec.

10. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem SK Dynamo České Budějovice za porušení povinností pořádajícího klubu (pronesení a použití pyrotechniky, nesportovní chování fanoušků a vhazování předmětů na hrací plochu) v utkání proti FC Baník Ostrava.

11. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem AC Sparta Praha za porušení povinností pořádajícího klubu (pronesení a použití pyrotechniky, nesportovní chování fanoušků a vhazování předmětů na hrací plochu) v utkání MOL Cupu proti FC Baník Ostrava.

12. Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem FC Baník Ostrava za nesportovní chování fanoušků (pronesení a použití pyrotechniky) v utkání MOL Cupu proti AC Sparta Praha.

13. Příští zasedání DK LFA se uskuteční 12. 3. 2019 od 14 hodin v Praze.

Štěpán Hanuš

Ředitel komunikace a PR, LFA