Čeká nás nepříjemný soupeř, chceme ale postoupit

Sparta odehraje ve středu čtvrtfinálový zápas MOL Cupu proti Baníku Ostrava! Po více než dvou letech tak hrajeme utkání domácího poháru na svém stadionu! Pokud se i vy chystáte v podvečer do Generali Česká pojišťovna Areny, přečtěte si všechny důležité informace!

Zápas: AC Sparta Praha – FC Baník Ostrava

Datum: 4.3.2020

Soutěž: MOL Cup, čtvrtfinále

Výkop: 18:00

Stadion: Generali Česká pojišťovna Arena  

Přímý přenos: ČT sport

Parkovat můžete na Letenské pláni, podzemní garáže nejsou ve středu pro fanoušky otevřeny. V garážích mohou parkovat jen držitelé průkazu ZTP se ZTP parkovacím průkazem. Podrobnosti na bezbarier@sparta.cz

Zákaznické centrum na Letné bude otevřeno tradičně dvě hodiny před výkopem a samotný stadion se otevírá hodinu před úvodním hvizdem, tedy v 17:00. Pokladny otevřou dvě hodiny před utkáním, tedy v 16:00. Před utkáním bude na pokladnách probíhat volný předprodej posledních zbývajících vstupenek do našeho sektoru na nedělní derby!

Při zápase proti Baníku budou poprvé pro fanoušky připraveny vratné kelímky z tvrdého plastu. O podrobnostech budeme na webu informovat v průběhu středy!

Pokud si chcete koupit teplý nápoj, koupit si ho můžete u vybraných stánků na všech vchodech. Zkontrolujte si předem tabuli s menu u každého stánku, ať nestojíte frontu zbytečně! Stánky s občerstvením vidíte na přiložené mapce pod označením hvězdičkou.

Upozorňujeme fanoušky, že na stadionu platí zákaz prodeje alkoholu osobám mladším 18 let. Nezapomeňte si tak s sebou na zápas vzít platný doklad totožnosti. Může se stát, že si ho obsluha před prodejem alkoholického nápoje vyžádá. Připomínáme, že na stadionu je možné za občerstvení platit bezkontaktními kartami!

Spartu čeká ve středu po více než dvou letech domácí zápas čtvrtfinále MOL Cupu. Soupeřem nám bude tradiční rival Baník Ostrava, se kterým jsme na podzim 2017 odehráli dosud poslední domácí utkání poháru. Před zápasem jsme promluvili s asistentem trenéra Michalem Šmardou.

Trenére, vnímáte zápas s Baníkem jako příležitost zvrátit jarní část sezony?

Určitě je to příležitost. Jde o čtvrtfinále domácího poháru, ve kterém se hraje o trofej. Sparta musí mít ty nejvyšší cíle. V naší situaci je pro nás každý zápas velice důležitý. Chceme utkání zvládnout a postoupit.

Je pro nás MOL Cup momentálně priorita?

Vzhledem k tomu, jak se vyvíjí situace v lize, jde o velice důležitý zápas. Jak už jsem řekl, je to cesta, která může vést k zisku trofeje.

Liší se nějak příprava na zápas s ohledem na případné prodloužení nebo penalty?

Příprava nebude vybočovat z normálů před ligovým utkáním. Ani předzápasový trénink se zásadně lišit nebude. Jen si vyzkoušíme penalty.

Kvůli červené kartě nemůže hrát Mandjeck. Je to velká komplikace?

Neřekl bych komplikace. Je to vždycky ztráta, když přijdete o hráče, který nemůže nastoupit. Složení stoperských dvojic v této sezoně je dilema. Věřím, že kluci, kteří nastoupí, úlohu zvládnou a poradíme si s tím.

Baníku pod novým trenérem Lubošem Kozlem vyšel start do jara. V čem je podle vás síla Ostravy?

Baník se netají tím, že chce hrát kombinační fotbal. Měli celou přípravu na to, aby se tomu mohli věnovat, zažili si herní styl a vyšel jim úvod ligy. Mají tedy svůj způsob hry podpořený výsledky. Jsou na správné cestě a momentálně mají formu. Je to nepříjemný soupeř, který si i na Spartě bude věřit. Samozřejmě je ale našim cílem postup a hráči pro to udělají maximum.

Na Letné vratné kelímky

Sparta se rozhodla vyslyšet přání velké části fanoušků a do Generali Česká pojišťovna Areny zavádí systém vratných kelímků z tvrdého plastu! Ty jsou výrazně ekologičtější než klasické jednorázové pohárky a zároveň mohou pro fanoušky představovat zajímavý sběratelský artikl. Od zápasu s Baníkem bude tento systém na všech domácích zápasech!

Jde o půllitrový vratný kelímek, pro začátek s jedním motivem sparťanských trofejí. Vzhled kelímků se bude postupně obměňovat.

Každý nápoj na stadionu (kromě kávy a čaje) bude podáván do tohoto vratného kelímku.

Při koupi nápoje bude zároveň účtována vratná záloha ve výši 50 Kč.

Kelímek je možné vrátit u kteréhokoliv prodejního místa na stadionu. V případě dalšího nákupu, kdy přijde fanoušek s použitým kelímkem, mu bude podán nápoj vždy do čistého kelímku.

Po utkání budou v každém sektoru otevřeny stánky, které budou sloužit pouze k vracení kelímků. V provozu budou do kompletního odchodu fanoušků ze stadionu.

Čtsa, zdroj: www.sparta.cz