Slavia ztratila tři body na Slovácku

Fotbalisté pražské Slavie nedokázali v Uherském Hradišti vyhrát a nečekaně prohráli ve 23. kole FORTUNA:LIGY na hřišti Slovácka 0:2. Zápasová bilance obhájce mistrovského titulu, není zatím po třech jarních kolech příznivá, neboť utrpěl další porážku ze tří jarních kol a bodový náskok v čele ligové tabulky před druhou Plzní se snížil na deset bodů.

Slovácko se od začátku snažilo přehrát sešívané, což se jim povedlo v 25. minutě góle Milana Petržely, v závěru zápasu pojistil výhru střídající Ondřej Zahustel. Slovácko se v ligové tabulce posunulo na páté místo a na třetí Jablonec ztrácí tři body.

Trenér Slavie Trpišovský udělal oproti zápasu s Opavou dvě změny, Petr Ševčík nemohl nastoupit kvůli nemoci, tak ho nahradil Oscar Dorley. Ze zdravotních důvodů nahradil Jana Bořila, Tomáš Holeš.

Do vedení šli domácí hráči, po přihrávce z levé strany se dostal před brankáře Tomáš Zajíc, jeho střelu z blízka dokázal brankář Ondřej Kolář vyrazit, na míč si naběhl Milan Petržela, který poslal míč do prázdné branky 1:0.

Ve 34. minutě mohla Slavia vyrovnat, ale střelu Nicolae Stancia tečoval brankář Matouš Trmal, ale míč na poslední chvíli z brankové čáry vykopl Michal Kadlec.

V závěru prvního poločasu se snažil vyrovnat Nicolae Stanciu, jenže jeho snahu zlikvidoval vyběhnutím brankář Trmal.

Do druhého poločasu přidali sešívaní větší aktivitu, v 56. minutě si vypracovali několik šancí, nejprve Trmala nepřekonal Stanislav Tecl, následně po dalším centru  Stancia si na odražený míč naběhl hlavou Masopust, který se mohl radovat, neboť překonal brankáře Trmala, ale míč zlikvidoval z brankové čáry Divíšek.

Další velkou gólovou šanci měl Nicolae Stanciu, který unikl ze středu hřiště domácí obraně po přihrávce Oscara Dorley, jeho střelu z velkého vápna, ale vychytal hezkým zákrokem brankář Trmal. V 86. minutě se vytáhl skvělým zákrokem brankář Ondřej Kolář, hlavičku Ondřeje Zahustela z malého vápna.

V 89. minutě pojistil zaslouženou výhru domácí obránce Zahustel, kdy si po centru z pravé strany naskočil na míč a hlavou upravil vedení na konečných 2:0 pro Slovácko a zisku tří bodu. Naopak Slavie si přispala druhou jarní porážku.

1. FC Slovácko – SK Slavia Praha 2:0 (1:0)

Branky: 25. Petržela, 89. Zahustel.Rozhodčí: Berka – Vlček, Vaňkát. ŽK: Kadlec, Reinberk, Trmal, Svědík (trenér) – Olayinka, Musa. Diváci: 7032.

Slovácko: Trmal – Reinberk, Hofmann, Kadlec, Divíšek (56. Juroška) – Daníček – Petržela (78. Šimko), Sadílek, Havlík, Navrátil (51. Zahustel) – Zajíc. Trenér: Svědík.

Slavia: Kolář – Coufal, Kúdela, Tijani, Holeš (70. Hilál) – Zima (46. Tecl) – Provod (46. Masopust), Stanciu, Oscar, Olayinka – Musa. Trenér: Trpišovský.