Problém po prohře v Litvínově mají i Vítkovice

V nedělním 50. kole Tipsport extraligy nepřekvapily těsné výhry Kladna v Brně a Pardubic v Třinci. Když jde o záchranu to tak bývá, že bohatí jsou vstřícní chudým.

Zato v  Litvínově, který hostil desáté Vítkovice, domácí hokejisté hostím nic nedarovali. Nastříleli jim čtyři góly a po téhle hladké prohře  je ostravské mužstvo také v ohrožení, má dvě kola před koncem základní části stejně 60 bodů jako Pardubice a Litvínov.

Z ostatních zápasů byl velmi sledovaný duel Plzně s  vítězem Prezidentského poháru, Libercem.  Plzeň po  špatných výkonech na hřištích soupeřů tentokrát hrála, především ve druhé třetině, ve velkém stylu a revanšovala se za nedávnou prohru v Liberci.

Také Sparta v polo zaplněné O2 aréně se vytáhla. Teprve za stavu 5:0 Gazda vstřelil čestný úspěch zlínských Beranů, kteří už mají jisté desáté místo, zaručující předkolo play off.  Sparta, nyní čtvrtá, je ještě ve hře o druhé místo. Na druhou Ml. Boleslav, která v neděli zdolala  Karlovy Vary 4:3 v prodloužení, ztrácí pouze bod.

Hradecký Montfield, který po příchodu trenéra Růžička měl velké plány a hlavně chtěl být v první šestce, hraje v poslední době špatně. V neděli byl doma  deklasován Olomoucí, která postoupila na sedmé místo a pokud si ho udrží, bude hrát o postup do play off, zřejmě  se Zlínem.

Výsledky 50. kola Tipsport extraligy:

HC Oceláři Třinec – HC Dynamo Pardubice 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)

Branky – nahrávky: 40. M. Stránský (Vrána, Růžička), 53. Růžička (Vrána, Kundrátek) – 24. Poulíček (Zacharčuk, Mikuš), 33. Tybor (Kousal), 46. Vondrka (Kousal, Tybor). Rozhodčí: Jeřábek, Obadal – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:4, Zacharčuk (Pard.10 minut. Využití: 1:1. Diváci: 5 065. Nejlepší hráči: Matěj Stránský – Radoslav Tybor.

HC Kometa Brno – Rytíři Kladno 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Branky – nahrávky: 8. Mueller (Holík, Zaťovič) – 31. O’Donnell (Austin), 46. Zikmund (Jágr,). Rozhodčí: Hejduk, Kubičík – Bryška, Rampír. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 7 700 (vypr.). Nejlepší hráči: Karel Vejmelka – Adam Brízgala.

HC Verva Litvínov – HC Vítkovice Ridera 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Branky – nahrávky: 27. Moravčík (Hübl), 28. Jarůšek (Hedberg, Mahbod), 52. Mahbod (Jarůšek, Říha), 54. Jarůšek (Hedberg, Mahbod). Rozhodčí: Pražák, Stano (Slov.) – Gerát, Hynek. Vyloučení: 3:4. Diváci: 5 756. Nejlepší hráči: Richard Jarůšek – Jan Výtisk.

Mountfield Hradec Králové – HC Olomouc 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Branky – nahrávky: 7. Knotek (Škůrek, P. Musil), 25. Knotek (Ostřížek), 31. Nahodil (Klimek, Irgl), 60. Handl (Klimek, Irgl). Rozhodčí: Šír, Úlehla – Ganger, Klouček. Vyloučení: 1:4. Využití: 0:1. Diváci: 4 288. Nejlepší hráči: Richard Nedomlel – Jan Lukáš.

HC Sparta Praha – PSG Berani Zlín 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)

Branky – nahrávky: 4. Řepík (Rousek, Sukeľ), 25. Dvořáček (Košťálek), 31. Forman, 37. Řepík (Sukeľ, Pavelka), 46. Smejkal (Kvapil, Pavelka) – 49. Gazda (Claireaux). Rozhodčí: Bejček, Pešina – Frodl, Kajínek. Vyloučení: 2:4, Kašík (Zl.) 10 minut. Diváci: 9 120. Nejlepší hráči: Jiří Smejkal – Daniel Gazda.

BK Mladá Boleslav – HC Energie Karlovy Vary 4:3 po prodl.(0:1, 1:2, 2:0 – 1:0)

Branky – nahrávky: 25. Jeglič (Šťastný, Fillman), 50. Jeglič (Ševc, Skalický), 57. Zbořil (Klepiš, Pláněk), 62. Jeglič – 4. T. Rachůnek (Eminger), 30. V. Polák (Kohout, Černoch), 34. Stříteský (Koblasa, O. Beránek).  Rozhodčí: Hodek, Micka – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 7:9, Zbořil, Skalický (Ml. Bol.) 10 minut. Využití: 2:0. Diváci: 3 689. Nejlepší hráči: Žiga Jeglič – Rachůnek.

HC Škoda Plzeň – Bílí Tygři Liberec 4:2 (0:1, 3:0, 1:1)

Branky – nahrávky: 25. Rob (L. Kaňák), 31. Jank (Heřman, Rob), 37. Gulaš (Jánošík), 59. Mertl – 12. L. Hudáček (Birner), 58. Šmíd. Rozhodčí: Kika, Svoboda – Malý, Pešek. Vyloučení: 8:8, Jánošík (Pl.), A. Musil (Lib.) na 10 minut. Využití: 0:1. Diváci: 6 042. Nejlepší hráči: Milan Gulaš – Libor Hudáček.