Petr Šedivý Tiskový mluvčí české fotbalové reprezentace Fotbalová asociace České republiky

Praha, 28. února 2020 – Česká fotbalová reprezentace se na UEFA EURO 2020 bude připravovat v Jižním Tyrolsku. Na začátku června vyrazí do resortu Ski- & holiday area Gitschberg Jochtal, konkrétně do hotelu Silena na kraji obce Vals. V rámci soustředění odehraje přátelský zápas proti Itálii (4. června) a po návratu do Prahy ji bude čekat generálka proti Rakousku (7. června).

Podle předběžného plánu národní tým do Itálie vyrazí v neděli 31. května a v rámci kempu odehraje zmíněné přípravné utkání proti Itálii. Do Prahy se pak mužstvo vrátí v sobotu
6. června, čili den před duelem proti Rakousku.

„Od prosince jsme zvažovali několik možností. Na různých místech jsme se byli osobně podívat, a nakonec jsme se rozhodli právě pro Ski- & holiday area Gitschberg Jochtal. Budeme tam mít ideální podmínky i potřebný klid na přípravu,“ zdůvodnil manažer reprezentace Libor Sionko, proč si česká reprezentace vybrala právě tento resort.

Vals se nachází v Jižním Tyrolsku, asi šedesát kilometrů severně od Bolzana a jen kousek od rakouských hranic. Oblast patří k nejhezčím v rámci celých Alp. V minulosti tam trénovaly přední evropské fotbalové velkokluby.

„Hned u hotelu budeme mít dvě travnatá hřiště. K tomu ubytování na vysoké úrovni a skvělé možnosti například k regeneraci. Nejen proto věříme, že se tam na EURO připravíme co nejlépe,“ dodal Libor Sionko.

Resort Ski- & holiday area Gitschberg Jochtal se české veřejnosti podrobněji představí na tiskové konferenci 18. března, kdy národní tým zároveň uvede podrobnější program červnového kempu.

Petr Krejčí starší, lékař reprezentace: „Do přípravného kempu a samotného Eura zbývají ještě víc než tři měsíce. V tuto chvíli nelze předjímat, jak bude situace vypadat. My samozřejmě budeme situaci monitorovat a tým nevystavíme žádnému riziku. Zároveň budeme respektovat případná doporučení a závěry hygienických i epidemiologických autorit.“

Libor Sionko, manažer reprezentace: „V tuto chvíli lze jen těžko odhadovat, jak bude situace za čtvrt roku vypadat. Česká reprezentace každopádně samozřejmě pokračuje v pečlivých přípravách na šampionát. Věříme, že přípravný kemp i samotné EURO proběhnou bez jakýchkoliv omezení. Na druhou stranu situaci v Česku, Itálii i ve zbytku Evropy monitorujeme a případně na nové informace náležitě zareagujeme.“

Petr Šedivý, Tiskový mluvčí české fotbalové reprezentace

Fotbalová asociace České republiky