Prezidentský pohár opět do Liberce!

Šlágrem úterních dohrávek Tipsport extraligy byl souboj  nejlepších týmů.  Liberec v něm zdolal Plzeň 4:1 a čtyři kola před koncem naší nejvyšší hokejové soutěže se může radovat z obhajoby Prezidentského poháru. V posledních pěti ročnících extraligy je to počtvrté!

Plzeňští Indiáni byli rovnocennými soupeři, urputně bojovali až do poslední minuty, kdy v power play inkasovali do opuštěné branky čtvrtý gól. Pro vítězství Bílých Tygrů byl  především důležitý vynikající výkon brankáře Hrachoviny a úspěšné pokrytí první útočné řady hostí, v čele s nejlepším střelcem soutěže Gulašem.

Obhájce titulu Třinec si těsným vítězstvím  nad Zlínem 2:1 až po nájezdech si  upevnil páté místo. Při ztrátě pouhého bodu na Spartu, Ml. Boleslav a Plzeň  má šanci postoupit  výš a tím získat lepší pozici v  play off.

V úsilí o setrvání v soutěži, z níž nikdy nesestoupil, promarnil šanci Litvínov. V domácím prostředí  podlehl Hradci 2:3, ačkoliv  ve 28. minutě vedl 2:0. Potom, podle slov asistenta trenéra Kotrly, hrál katastrofálně a na nic se do konce zápasu nezmohl. Mužem zápasu byl hradecký velmi zkušený útočník Smoleňák, který po vyrovnávací brance  dokázal skórovat ještě ve 46. minutě. Marná byla snaha domácích o zvrat, vniveč přišla i dvouminutová hra bez brankáře.

Litvínov prohrou zůstal na 12. místě se ziskem 56 bodů. Tedy má  před Pardubicemi náskok dvou bodů a před posledním Kladnem pět bodů.

Poslední čtyři kola budou hodně zajímavá. V nejbližších zápasech, v nichž půjde o záchranu bude ve čtvrtek středem pozornosti souboj Kladna se Spartou a v pátek Pardubic s Plzní a Litvínova ve Zlíně.

Výsledky dohrávek 48. – 34. – 11. kola Tipsport extraliga:

HC Verva Litvínov – Mountfield Hradec Králové 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)

Branky – nahrávky: 9. Pospíšil (F. Lukeš, V. Hübl), 23. F. Lukeš (Pospíšil, V. Hübl) – 28. Klíma (Eklund), 40. Smoleňák (F. Pavlík), 46. Smoleňák (Šalda, R. Pavlík). Rozhodčí: Hodek, Šindel – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 5:5, Kudla (Lit.) 10 minut. Využití: 1:1. Diváci: 3 876. Nejlepší hráči: Tomáš Pospíšil – Radek Smoleňák.

Litvínov: Janus – J. Říha, L. Doudera, Štich, Ščotka, Kudla, Baránek – Mahbod, Gerhát, Jarůšek – Pospíšil, V. Hübl, F. Lukeš – Válek, Jurčík, Trávníček – Jánský, Helt, Stříbrný. Trenéři: Kýhos, Kotrla, Skuhrovec.

Hradec Králové: Mazanec – Eklund, Nedomlel, Šidlík, Cibulskis, Šalda, F. Pavlík, Čáp – Perret, Klíma, Jergl – M. Chalupa, Lev, Dragoun – R. Pavlík, Cingel, Smoleňák – Miškář, Koukal, Žejdl. Trenéři:Růžička, Martinec, Krátoška, P. Svoboda.

HC Oceláři Třinec – PSG Berani Zlín 2:1 po sam.náj. (0:1, 0:0, 1:0 – 0:0)

Branky – nahrávky: 51. M. Stránský (P. Vrána), rozh.nájezd M. Stránský – 13. Šlahař (Okál). Rozhodčí: Šír, Kubičík – Bryška, Rožánek. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. Diváci: 4 368. Nejlepší hráči: Petr Kváča – Libor Kašík.

Třinec: Kváča – M. Doudera, Gernát, D. Musil, Galvinš, Kundrátek, M. Adámek – Martin Růžička, P. Vrána, M. Stránský – Chmielewski, Marcinko, Hrňa – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Hrehorčák – Dravecký, Novotný, Adamský – Polanský. Trenéři: Varaďa, Zadina, Raszka.

Zlín: Kašík – Nosek, M. Novotný, Ferenc, Freibergs, Gazda, Řezníček, Hamrlík – Fryšara, Fořt, Köhler – Šlahař, Honejsek, Okál – Dufek, Claireaux, Herman – J. Ondráček, P. Sedláček, Kubiš. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík.

Bílí Tygři Liberec – HC Škoda Plzeň 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Branky – nahrávky: 14. Bulíř (Ordoš, Šmíd), 35. A. Musil (Marosz), 44. L. Hudáček (Birner, Derner), 60. Ordoš (P. Jelínek, Birner) – 3. Pour (Vráblík, Straka). Rozhodčí: Pešina, Bejček – Lučan, Kis. Vyloučení: 3:4. Využití:1:0. Diváci: 7 179. Nejlepší hráči: Michal Birner – Jakub Pour.

Liberec: Hrachovina – Šmíd, Knot, Derner, T. Hanousek, Kolmann, Graborenko – Birner, L. Hudáček, M. Zachar – Bulíř, Marosz, A. Musil – L. Krenželok, P. Jelínek, Ordoš – J. Vlach, Šír, Valský. Trenéři: P. Augusta, Jiří Kudrna.

Plzeň: Tomáš Král – Pulpán, Čerešňák, Jánošík, Jiříček, Vráblík, L. Kaňák, Jank – Kantner, Mertl, Gulaš – P. Zdráhal, V. Němec, Rob – Straka, Kodýtek, Pour – Vracovský, Heřman, Malát. Trenéři: Čihák, Hanzlík, Špaček.