V Edenu dost šancí Slavie, ale jen 2:0

Fotbalisté Slavie po nevydařené  jarní premiéře ve vršovickém Ďolíčku se chtěli v sobotním utkání 22. kola Fortuna:lig před domácími fanoušky v Edenu rehabilitovat. Cennější než hra bylo vítězství 2:0 nad předposlední Opavou.

Podle převahy a nevyužitých šancí by průběhu zápasu spíš odpovídalo skóre 4:0, to by však nesměli „zazdít“ obrovské šance. Olayinka v prvním poločase minutu poté co dal Musa vedoucí gól, přestřelil branku z několika kroků a v závěru utkání mohl Tecl ke své brance přidat ještě dvě další, ale to by se nesměl zaleknout vybíhajícího brankáře Fendrycha. Navíc ještě jednu Teclovu střelu vykopl na brankové čáře Žídek.

Opavský tým hrál podřadnou roli, pokud se dostal na polovinu domácích vůbec neohrozil brankáře Koláře. Ani jedna střela mezi tři tyče, pouze dva pokusy končily nad brankou, z nichž druhý byl zajímavý, když  se Zavadil snažil z dálky překonat, z branky hodně vysunutého Koláře. S hrou, kterou předvádí  Opava bude mít velké starosti, aby se udržela v lize. V Edenu ji podržel brankář Fendrich, zmínky si ještě zaslouží  záložník Zavadil a obránce Žídek. Ostatní hráči  zůstali daleko pod ligovým průměrem. Zato hodně faulovali, výsledkem bylo pět napomínaných žlutou kartou.

Trenér domácích Trpišovský po nevydařeném utkání s Bohemians sáhl ke změnám. Stanciu hrál už od začátku místo Traorého, Fendrycha zastoupil  Tijani a Masopusta, Zima. Tedy další omlazení  mužstva. Avšak Masopust se nakonec  na hřišti objevil, když  střídal v 67. minutě Provoda. Tentokrát  trenér uspěl se zařazením hrotových útočníků. Musu střídal dvacet minut před koncem Tecl a oba se stali autory gólů.

I když Slavie se po změnách  nepřibližuje výkonům z podzimní části soutěže, zůstalo týmu fyzické nasazení, dovede vystupňovat tempo a v závěru jasně přehrává soupeře. K záporům patří nepřesnost v rozehrávce, navíc nejednou zdlouhavá a přesnější koncovka, ale s tou se červenobílí potýkali i v době, kdy byli v sestavě Škoda, Hušbauer a Souček.

„Opava potvrdila první jarní kolo, kdy se představila jako velice organizovaný a sebevědomý tým. V prvním poločase nám to komplikovali, hodně nám dostupovali hráče. Byli jsme ze začátku takoví nejistí v kombinaci, nechtěli jsme nějakou riskantní rozehrávkou dát soupeři balon. Na druhou stranu, dali jsme gól a měli jsme v první půli i nějaké další příležitosti. Hra však byla neurovnaná, byly tam nesrovnalosti a ztráty, soupeř měl nějaké šance. V druhé půli jsme měli dobré přechody do útoku a dali jsme gól, který nám rozhodčí neuznali, to nás trochu zabrzdilo. Opava poté změnila rozestavení, začala hrát vzadu se třemi obránci, z čehož pramenily naše brejkové situace. Celkově jsem rád za to, že jsme vyhráli a oba útočníci dali gól, Petar navíc hned v prvním zápase doma. Debutanti v defenzivě uhráli nulu vzadu, jsem rád za tyhle dílčí věci. Kromě spousty pozitivních věcí bylo samozřejmě ve hře i něco negativního, čeká nás hodně práce v organizaci hry. Na příští týden máme opět nový materiál, budeme si povídat o situacích po ztrátě míče a podobně,” zhodnotil vítězství trenér Jindřich Trpišovský.

„Musím říct, že výkon v prvním poločase se mi stejně jako s Plzní líbil. Dostáváme se s tak silnými soupeři do šancí, které bychom měli proměňovat. Druhý poločas se mi z našeho pohledu už moc nelíbil, byli jsme málo nebezpeční směrem dopředu. Mužstvo potřebuje dobrý výsledek, ale jsem tady šestý zápas a z toho jsme hráli pět proti týmům, které byly na prvním až šestém místě. Nechci říct, že by kluci potřebovali slabšího soupeře, ale potřebovali by se chytit a hlavně konečně vstřelit branku,“ řekl Jiří Balcárek trenér FC Opava.

SK Slavia Praha – SFC  Opava 2:0 (1:0)

Branky: 32. min. Musa, 84. Tecl . Rozhodčí: Ginzel – Vitner, Novák. ŽK: Tijani –  Hrabina, Rychlý, Hnaníček, Zápalač, Železník. Diváci: 16 319.

Slavia: Kolář – Coufal, Kúdela, Tijani, Bořil –  Zima, Ševčík – Olayinka (90+1 Holeš), Stanciu, Provod (67. Masopust) – Musa (72. Tecl). Trenér Trpišovský

Opava: Fendrich – Hrabina ( 84. Hošek),  Rychlý, Hnaníček, Žídek – Zavadil, Řezníček – Dordič, Texl (72. Juřena), Mendek (59. Zapalač) – Železník. Trenér Balcárek.

Čtsa, ph., kc., audio, foto: Steinbergerova,