Čtvrtá zimní posila FC Vysočina: křídelník Chok Dau

Kádr FC Vysočina dnes přivítal čtvrtou zimní posilu. Je jí v lednu testovaný jihosúdánský křídelník Chok Dau, který se s klubem dohodl na víceletém kontraktu. Na pátečním dopoledním tréninku po delší pauze nechyběl ani další exotický cizinec – talentovaný kolumbijský středopolař Esteban Beltrán.

Chok Daniel Chol Dau (nar. 31.12.1998) se narodil v Keni, má australský pas a hraje za reprezentaci Jižního Súdánu. Prošel australskými kluby Perth Glory a Inglewood United FC. Podobně, jako jiná čerstvá posila FCV – senegalský stoper Waly Diouf – má zkušenosti z reprezentace U20. Vysočinu zaujal během lednového testu, v němž nastoupil do třech duelů.

„Hráč se v Jihlavě od začátku cítil výborně. Všichni s klubu i spoluhráči k němu byli vstřícný a se vším mu pomáhali. Věřili jsme, že se na Vysočinu po lednovém testu vrátí dříve, ale vyskytly se administrativní problémy vůči Australské fotbalové asociaci a též s vyřízením víz. Velké díky náleží řediteli Janu Staňkovi a sportovnímu šéfovi klubu Lukáši Vaculíkovi za jejich trpělivost a rychle jednání. FC Vysočina jsme si vybrali záměrně, jelikož klub umí pracovat se zahraničními hráči a od začátku jsme byli přesvědčeni o tom, že pro Choka představuje správnou adresu,“ okomentoval Chokův příchod Radek Daníček z Agentury Sports & Counselling, která transfer zajistila.

Dvacetiletý Esteban Beltrán se do tréninkového procesu FC Vysočina vrací po průtazích s vyřízením víz. K dispozici nebyl od září, takže stihl nastoupit jen do trojice divizních zápasů juniorky a ve Varnsdorfu si odbyl i druholigový debut.

 Předposlední duel přípravy FCV: doma s Vlašimí doma

Tým kouče Radima Kučery v sobotu 22. února od 11:00 hodin nastoupí do předposledního přípravného duelu před výkopem ligového jara. FC Vysočina se střetne proti druholigovému FC Sellier&Bellot Vlašim, přičemž utkání bude pravděpodobně sehráno na trávníku hlavního stadiónu v Jiráskově ulici. Vyloučeno však není ani konání na umělé trávě Na Stoupách. Informace bude upřesněna v sobotu ráno na webu i sociálních sítích.

Zatímco v posledních třech zimních duelem proti třetiligovým soupeřům Vysočina prostřídala množství hráčů a dostalo se i na členy kádru dorostu či juniorky, tak proti Vlašimi tomu bude jinak. „Pomalu se nám začne krystalizovat sestava na ligové zápasy. Někteří hráči rozhodně odehrají větší porci minut, než jiní. Rozhodně znovu nastoupí nové posily našeho kádru – křídelník Luis Arroyo a stoper Waly Diouf. Dva další exotičtí cizinci v našem kádru – Esteban Beltrán a Chok Dau – se k týmu připojili až dnes, tudíž místo utkání absolvují kondiční běh. Zároveň stále platí, že některé stabilní členy kádru budeme postrádat ze zdravotních důvodů,“ řekl před sobotním duelem kouč Radim Kučera.

Duel s Vlašimí v listopadu obstaral domácí loučení s ligovým podzimem a šlo o opravdu vydařenou derniéru – 4:1 (https://www.fcvysocina.cz/zapas.asp?ID=Vysocina-se-s-domacim-podzimem-rozloucila-vyhrou-6228). Odveta proběhne až v polovině května, tudíž nic nebrání sehrání kvalitní prověrky v závěru aktuálního zimního přípravného bloku. V něm Vlašim deklasovala Písek a Živanice, porazila Admiru Praha a Štěchovice. Porážku si připsala s Mladou Boleslaví, Duklou Praha a naposledy v regionálním derby s Benešovem. Středočechy vede exjihlavský kouč Daniel Šmejkal, který ve svém týmu v tomto týdnu přivítal novou posilu – hosta z Bohemians a bývalého krajního záložníka FCV – Jana Závišku.

Miroslav Fuks, vedoucí marketingu a tiskový mluvčí
 
FC VYSOČINA JIHLAVA, a.s.,