Komuniké z jednání Disciplinární komise ze dne 20. 2. 2020

Disciplinární komise projednala per rollam tyto případy:

1.Disciplinární komise uložila trest zastavení závodní činnosti na 1 soutěžní utkání hráčům za 4xŽK:

            FORTUNA:LIGA

  • Martin Frýdek (AC Sparta Praha),
  • Joel Ngandu Kayamba (FC Viktoria Plzeň).

2.Disciplinární komise vyhověla žádosti klubu FC Baník Ostrava a rozhodla o podmíněném upuštění od výkonu trestu v podobě odehrání jednoho soutěžního utkání na stadionu AC Sparta Praha bez přítomnosti svých diváků se zkušební dobou na dva měsíce.

Komentář Předsedy DK LFA p. Richarda Bačka: „Fanoušci Baníku v posledních utkáních podzimní části a o minulém víkendu prokázali, že se dovedou při svém fandění vyvarovat závažných excesů. Byla tak splněna podmínka definovaná disciplinárním řádem, že potrestaný klub v době výkonu trestu svým chováním prokázal, že dalšího výkonu tohoto trestu již není třeba.

Disciplinární komise LFA se proto rozhodla vyhovět žádosti Baníku Ostrava a umožnit výjezd jejich fanoušků na pohárové utkání se Spartou. Podmínka bude platit na nejbližší dva měsíce a my budeme po tuto dobu samozřejmě chování fanoušků Baníku bedlivě sledovat a analyzovat. V případě, že se dopustí během této doby závažného závadného chování, tak na příští zápas se Spartou v Praze na Letné, ať už půjde o ligu nebo pohár, nevyjedou.“

3.Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem AC Sparta Praha za porušení povinností pořádajícího klubu (pronesení a použití pyrotechniky, výtržnosti fanoušků a vhazování předmětů na hrací plochu) v utkání proti FC Slovan Liberec.

4.Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem Bohemians Praha 1905 za porušení povinností pořádajícího klubu (pronesení a použití pyrotechniky) v utkání proti SK Slavia Praha.

5.Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem SK Slavia Praha za nesportovní chování fanoušků (pronesení a použití pyrotechniky, vhazování předmětů na hrací plochu a nevhodné pokřiky fanoušků) v utkání proti Bohemians Praha 1905.

6.Příští zasedání DK LFA se uskuteční 27. 2. 2020 od 14 hodin v Praze.

Štěpán Hanuš, Ředitel komunikace a PR,

LFA,