Beauguel a Kopic se zasloužili o vysoké výhře v Opavě

Po dvou měsících přípravy na ligu opět začala FORTUNA:LIGA 21. kolem jarní části, kterou zahájili Viktoriáni na hřišti Opavy. Ve skvělé aktivní formě se představil nejlepší střelec zimní přípravy Jean-David Beauguel, který se dvakrát trefil do sítě, V nastavení ještě pojistil zasloužené vítězství Jan Kopic a upravil konečný výsledek na 3:0. Na lavičce náhradníků si zasloužené vítězství oslavil hlavní trenér Adrian Guľa.

První gólovou šanci si hned v úvodu vypracovali domácí hráči, ale střela Jana Řezníčka z voleje, těsně minula pravou tyč Hruškovy brány. Úvodní plzeňská branková příležitost na domácí branku si zaznamenal Jean-David Beauguel, jenže jeho hlavičku po centru Lukáše Kalvacha vychytal brankář Fendrich.

Ve 27. minutě si Opava vypracovala po hezké akci stoprocentní gólovou příležitost. Nejprve se dostal po průniku do šance Dordič, jenže jeho střelu z malého vápna vykopl před brankovou čárou Adam Hloušek, následně Josef Hnaníček z dobré střelecké pozice minul tyč. Po několika minutách se snažil Jan Žídek z velkého úhlu skórovat, ale brankář Aleš Hruška vyrazil míč na roh.

V dalším průběhu hry přidala Viktorka na důrazu, zároveň si vytvořila větší tlak ve vápně, ale střela Buchy ze skrumáže byla sražena na aktivního Beauguel, který nedokázal v tísni skórovat. V závěru prvního poločasu měl blízko ke gólu Radim Řezník, ale jeho přesné perfektní nůžky skončily na levé tyči. Takže první dějství skončilo bez branek.

Druhý poločas začali viktoriáni důsledně, což mělo za následek, že během několika minut se trefil dvakrát do sítě výborný Jean-David Beauguel, nejprve umístněnou hlavičkou po centru z pravé strany Lukáše Kalvacha, podruhé o pět minut později ideální přihrávkou z hranice velkého vápna od Jana Kovaříka.

V nastaveném čase ještě pojistil zasloužené vítězství střídající Jan Kopic, který nezaváhal a tečoval střelu Pavla Buchy. Viktoriáni si připsali do tabulky tři body a po porážce Slavie, snížili rozdíl bodů na třináct.

Slezský FC Opava – FC Viktoria Plzeň 0:3 (0:0)

Branky: 57. Beauguel, 63. Beauguel, 90+2. Kopic, ŽK: Dordič – Kayamba, Rozhodčí: Marek – Kubr, Podaný. Diváci: 4236

Opava: Fendrich – Hrabina, Rychlý, Hnaníček, Žídek – Zavadil, Řezníček – Dordič, Texl (68. Mondek), Zapalač (68. Juřena) – Železník (82. Schaffartzik). Trenér: Balcárek.

Plzeň: Hruška – Řezník, Hejda, Brabec, Hloušek (81. Kopic) – Bucha, Kalvach, Hořava – Kayamba (59. Mihálik), Beauguel (89. Chorý), Kovařík. Trenér:Gul´a.