Výsledky úvodní jarní části FORTUNA:LIGY

V 21. jarním kole nejvyšší fotbalové soutěže porazili Budějovice vysoko Boleslav, Olomouc vyhrála v Teplicích, Karviná vybojovala doma první výhru, Baník pod vedením nového trenéra bodoval na Slovácku!

Budějovické Dynamo v jarní premiéře porazilo Boleslav 3:0

Fotbalisté Českých Budějovic v úvodním jarním zápasu 21. kola FORTUNA:LIGY zvítězili po aktivním a důrazném výkonu nad Mladou Boleslaví 3:0. O zasloužené výhře rozhodli Jihočeši v prvním poločase, góly Patrika Čavoše, Filipa Havelky a Ivana Schranze. Dynamo se v ligové tabulce posunulo na páté místo před Boleslav, která klesla na šestou pozici. Středočeši se ve druhém poločase sice zlepšili, ale jejich snaha o zkorigování nepříznivého skóre, se nedařila, přestože si vypracovali několik gólových šancí, které převážně končily nepřesnou přihrávkou a střelou, nebo zbytečnou ztrátou míče.

„Jsme rádi, že jsme do jarní části vstoupili vítězstvím a výborným výkonem. První poločas byl z naší strany velice dobrý. Vsadili jsme na základní sestavu, která nastupovala na podzim. Protože někteří noví hráči přišli až v průběhu přípravy, přesto se nám hra dařila, Například David Ledecký, ale byl mezi náhradníky, navíc dva týdny marodil. Všichni hráči podali velice dobrý výkon. Nebylo, ale vůbec snadné oznámit Kladrubskému a Táborskému, že nejsou nominováni na zápas. Před zápasem jsem s nimi mluvil a situaci jim vysvětlil,“ zhodnotil trenér Budějovic David Horejš.

„Budějovice navázaly na své podzimní dobré výkony. Dneska jsme nehráli dobře, zejména v pohybu a agresivitě, takže jsme obdrželi góly. Vyrovnání bylo pro nás už nemožné, neboť první poločas byl nejhorší, za dva roky v Mladé Boleslavi jsem to nezažil,“ Jozef Webr trenér Boleslavi,

SK Dynamo České Budějovice – FK Mladá Boleslav 3:0 (3:0)

Branky: 15. Čavoš, 19. Havelka, 38. Schranz. Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Mokrusch. ŽK: Budínský, Jiří Klíma, Křapka (vš. Ml. Boleslav). Diváci: 3 188.

Budějovice: Drobný – Čolič, Havel, Sivok, Novák – Brandner (68. Mészáros), Havelka, Javorek (76. Šulc), Čavoš, Mršič (86. Ledecký) – Schranz. Trenér: Horejš.

M. Boleslav: Šeda – Douděra (46. Zelený), Pudil, Jakub Klíma, Křapka – Ladra (46. Jiří Klíma), Budínský, Hubínek, Janošek, Fulnek (83. Hönig) – Wágner. Trenér: Weber.

Olomouc vyhrála v Teplicích a dvakrát se trefil Juliš

Fotbalisté Olomouce vstoupili do jarní části FORTUNA:LIGY v 21. kole výhrou 3:1 v Teplicích. Sigma se ujala vedení po výborném výkonu již v prvním poločase, kdy se dvakrát trefil hostující Lukáš Juliš, hráč Sparty a jednou David Houska. V závěru zápasu snížil střídající Tomáš Vondrášek. Herní bilance moravského týmu je zatím příznivá, neboť popáté za sebou neprohrál a je na desátém místě ligové tabulky. Bodový rozdíl mezi dvanáctými Severočechy a pražskou Bohemkou je pět bodů. V následujícím 22. kole přivítají na domácím stadionu Spartu s novým trenérem Václavem Kotálem.

FK Teplice – SK Sigma Olomouc 1:3 (0:3)

Branky: 79. Vondrášek – 5. a 45.+1 Juliš, 27. Houska. Rozhodčí: Proske – Kotík, Dresler. ŽK: Hyčka – Juliš, Sladký, Mandous. Diváci: 2 247.

Teplice: Grigar – Knapík (81. Trubač), Čmovš, Shejbal – Hyčka, Mareček, Kučera, P. Mareš – Žitný (70. Vondrášek) – J. Mareš, Řezníček (46. Moulis). Trenér: Hejkal.

Olomouc: Mandous – Sladký, Štěrba, Jemelka, Vepřek – Hála (73. Zahradníček), Greššák, Houska, Chytil (90.+1 Yunis), Falta – Juliš (84. Kerbr). Trenér: Radoslav Látal.

Karviná porazila Zlín díky nádherné brance Smrže!

Fotbalisté Karviné porazili po dobrém výkonu v úvodu jarní části FORTUNA:LIGY Zlín 2:0, zároveň se dočkali prvního domácího vítězství v sezoně. Přesto zůstávají na posledním místě ligové tabulky. Velice důležité utkání, ve kterém domácí bojovali po deseti porážkách o tři důležité body a záchranu. Výhru zařídil ve prospěch Slezanů přesně umístněnou střelou Vojtěch Smrž, kterou potvrdil Abdulrahman Taiwo.

MFK Karviná – FC Fastav Zlín 2:0 (1:0)

Branky: 29. Smrž, 83. Taiwo. Rozhodčí: Franěk – Kříž, Flimmel. ŽK: Ndefe – Jiráček, Džafič. Diváci: 2 648.

Karviná: Bolek – Ndefe, Šindelář, Janečka, Moravec – Hanousek (81. Bukata), Smrž (87. Vukadinovič), Qose – Ba Loua, Lingr (82. Petráň), Taiwo. Trenér: Jarábek.

Zlín: Rakovan – Simerský, Buchta, Cedidla – Matejov (88. Chwaszcz), Jiráček, Hlinka, Čanturišvili – Fantiš, Jawo (75. Conde), Janetzký (60. Džafič). Trenér: Kameník.

Baník zvítězil pod vedením trenéra Kozla na Slovácku

Fotbalisté ostravského Baníku zvítězili v dramatickém utkání 21. kola FORTUNA:LIGY na hřišti Slovácka 1:0. Zároveň si mohl trenér Luboš Kozel napsat první vítěznou premiéru na lavičce Baníku v nejvyšší fotbalové soutěži. O výhře hostujícího celku, rozhodl po hezké kombinační akci v 52. minutě obránce Jakub Pokorný. Baník tak navázal na úspěšný bodový zisk z podzimní části, zároveň neprohrál pošesté za sebou. Naopak Slovácko se v průběhu zápasu dost snažilo o výhru, ale nakonec neuspělo. A tak doma poprvé od druhého kola, nebodovalo.

1. FC Slovácko – FC Baník Ostrava 0:1 (0:0)

Branka: 52. Pokorný. Rozhodčí: Zelinka – Paták, Hájek. ŽK: Reinberk, Petržela, Kliment – Pokorný, De Azevedo. Diváci: 7 288.

Slovácko: Trmal – Reinberk, Hofmann, Kadlec, Divíšek – Daníček (82. Sadílek), Havlík – Petržela (70. Zahustel), Dvořák (61. Kliment), Navrátil – Zajíc. Trenér: Svědík.

Ostrava: Laštůvka – Pokorný, Procházka, Svozil – Fillo, Hrubý, Kaloč, Holzer – De Azevedo (86. Kuzmanovič), Šašinka (90. Reiter), Potočný. Trenér: Kozel.