Čtyři cíle Tvrdíka ve fotbalové Slavii!

Hlavní slovo na středeční tiskové konferenci fotbalové Slavie měl předseda představenstva Jaroslav Tvrdík před jarní částí Fortuna: Ligy. Představil  hlavní cíle v ligovém týmu. Jsou čtyři:

1. Obhájit titul ve Fortuna:lize i s omlazeným týmem, 2. postup do základní části Ligy mistrů, 3. příkladná reprezentace hráčů, nominovaných do týmu České republiky, 4. předložení 3,5leté vylepšené smlouvy pro celý trenérský  tým.

Ve Slavii chystají  vybudovat novou mládežnickou akademii, o které a o novém pozemku budou  jednat na magistrátu hl.m. Prahy, dále  chtějí zlepšovat zázemí včetně moderní posilovny  a vybudovat dvě nová vyhřívaná hřiště v sousedství stadiónu v Edenu.

J. Tvrdík představil nového významného partnera Slavie sázkovou společnost Fortunu a při té příležitosti  předal  červenobílý dres řediteli Davidu Vaňkovi. A  zřejmě nová restaurace s výhledem na hřiště ponese název Sport bar Fortuna.

Trenér Jindřich Trpišovský: Slavia chce být i na jaře nejlepší.

I přes odchod Součka, Hušbauera a Škody bude fotbalová Slavia usilovat, aby vyhrála i jarní část Fortuna: ligy. O tom hovořil na středeční tiskové konferenci trenér Trpišovský.

“ Vím, že to bude těžký úkol, musím rozdělit klíčové úlohy, která měla  naše svatá trojice na hřišti i v kabině. Hodně jsme doplnili kádr mladými hráči z naší juniorky, někteří se vrátili z hostování, z českých klubů přestoupili  Hellebrand, Zima a na hostování je v Edenu Titani z Jihlavy.“

Důležité pro červenobílý tým bylo, že jeho opora, brankář Ondřej Kolář odolal lákavým nabídkám ze zahraničí a právě  na tiskové konferenci  prodloužil smlouvu do roku 2024. Promluvil  o tom, jak v Edenu našel skvělé prostředí a že  se může podílet na úspěchu týmu. 

Přidal se i nový kapitán týmu Jan Bořil: “ Je to pro mě velká pocta, převzal jsem kapitánskou pásku po osobnostech jakými jsou Souček,Hušbauer a Škoda. Už se těším na derby s Bohemkou, věřím, že to zvládneme i celou druhou část ligy. Náskok máme velký, ale zbytečně o  body nechceme přicházet. Pro nás budou stěžejní zápasy s Plzní a Spartou, v základní části i v nadstavbě.

Trochu vrásky na čele přibyly  trenérovi Trpišovskému ze zranění tří hráčů. Určitě nebude mít pro nedělní utkání k dispozici Takácse. Lépe už je na tom Traoré i Stanciu, zraněný v Portugalsku v utkání s Hammarby. O jejich  startu proti Bohemians se rozhodne zřejmě po pátečním či sobotním tréninku.

ČTSA, ph, foto: www.sportovnizurnal.cz