Ve Stockholmu prohra jen se Švédy!

Trenér české hokejové reprezentace Miloš Říha doufal, že i bez desítky omluvených hráčů, v čele s kanonýrem Gulašem, nebude tým bez šancí na obhájení loňského prvenství ve Švédských hrách. Nebýt smolné prohry se Švédy v závěru utkání, nebylo kýžené první místo utopií. Nicméně druhé místo  po vítězstvích nad Finskem a Ruskem je dobrý výsledek.

Odražený puk od zadního mantinelu, čtyři minuty před koncem třetí třetiny,  poslal Bromé do branky a  rozhodl o naší jediné prohře. Muselo to mrzet o to víc,  že předtím se naši ubránili ve třech, přesilovce Švédů a  pak dalšímu oslabení v power play, kdy usilovali o vyrovnání. Právem byl rozčilený trenér Říha, že finští rozhodčí  měli jiný metr na naše hráče než na Švédy.

Nejzdařilejší utkání  sehráli naši hokejisté proti Finům, kdy vstřelili dva góly v oslabení. Byl  to zápas především  bratrů Zohornových. Důležitý byl druhý gól Tomáše po ukázkové spolupráci celé trojky. A výhru dovršili bratři v závěru utkání, kdy Finové odvolali brankáře a snažili se o vyrovnání. Tomáš se dostal k vyhozenému puku z obranného pásma a mohl lehce dát gól do prázdné branky. Nezištně však přihrál o dva roky mladšímu Hynkovi. A takhle to Finům provedli i rok předtím, také to bylo 3:1!

O třetím utkání českého týmu proti Rusům platilo, slabší začátek, ale nevídaný závěr.  Omlazený tým Rusů, který proti Finům a Švédům  moc toho neukázal,  tentokrát byl pořád o krok  napřed, třikrát vedl a ještě sekundu před koncem třetí třetiny 3:2. A pak se stalo. Obránce Košťálek, který už předtím dal v přesilovce gól, už potřetí během power play vystřelil a poslední rána skončila v síti – 3:3! V prodloužení naši ubránili přesilovku soupeře a  dospělo se do nájezdů. A v těch, na rozdíl od zápasů v předchozích turnajích, dominovali. Ze čtyř proměnili tři, jako vítězný platil parádní blafák obránce Krejčíka. Úspěšní byli i Kovář a nováček v reprezentaci Flek. Ovšem v listině střelců se objevil pouze gól, kterým Flek vyrovnal na 1:1.

Celkový dojem  o našem týmu byl dobrý.  Absolutorium mu patří za bojovnost a nasazení až do konce zápasů. Výborní byli brankáři  a vysoce hodnotíme  kvalitní obrannou činnost, zejména při oslabeních, dobrou střelbu obránců, především Košťálka a Krejčíka, což u nelze říci o  všech útočnících.

Víc se čekalo od Kovářova útoku s Řepíkem a Zaťovičem na křídlech. Pokud nepočítáme střelu Hynka Zohorny do prázdné finské branky, dali  útočníci jen o gól víc než obránci.

Opět se ukázalo, že přínosem pro mužstvo je kompletní trojka Zohornových. Zmínky si zaslouží dodatečně nominovaný Dufek, Šťastný a především debutant Flek, který  překypoval rychlostí a důrazem, skutečně zdařilá premiéra. Dostal se do reprezentace až v 27 letech. Nemělo to být dřív?

Výsledky Beijer Hockey Games 2020

čtvrtek 6. února 2020
Finsko – Rusko 3:0
Česko – Švédsko 1:2
Branka ČR: 10. Šťastný (Flek, D. Musil).

sobota 8. února 2020
Finsko – Česko 1:3
Branky ČR: 4. Horák, 40. T. Zohorna (H. Zohorna, R. Zohorna), 59. H. Zohorna (T. Zohorna).
Švédsko – Rusko 5:2

neděle 9. února 2020
Rusko – Česko 3:4 sn.
Branky ČR: 20. Flek (Hyka, Šulák), 54. Košťálek (J. Krejčík, Hyka), 60. Košťálek, rozh. náj. J. Krejčík.
Švédsko – Finsko 5:1