ARS podporuje OSN v boji proti rasismu… …aneb Kenneth Hansen v Sosnové.

Druhou únorovou sobotu se konal na autodromu v Sosnové u České Lípy již čtvrtý závod seriálu pro amatéry nazvaný Autodrom rally Série, čímž nám seriál ukousl první dílek z druhé poloviny. Zeptali jsme se stálého traťového komisaře Gejzy Lakatoše na jeho hodnocení. Jsem rád, pravil Gejza, že mohu být součástí akce, kde Černý, Červený, nebo třeba i Cikán mohou získat za první místo stejný počet bodů. Jen s těmi prapory tady pořád zápasím. Když vytáhnu žlutý, tak všichni jedou jak do supermarketu na nákup a když to spletu a vytáhnu červený, tak všichni zastavujou a choděj se zeptat co blbnu a jestli můžou jet dál. A to nám prý možná dají i modrý, protože se stává, že někdo má tak velké zrychlení, že po startu nechá mozek na zadní sedačce a zhasnou mu k tomu ještě zpětná zrcátka, a tak, že ho někdo dojel pozná až podle rány do zadního nárazníku.

V minulém díle naší Autodrom Rally Show (neboli tiskové zprávy z ARS) jsme se z diskuse na eWRC (náš hrdý mediální partner) dozvěděli, že by mohl přijet i Lewis a tak jsme ho pozvali. Vypadalo to nadějně. Dokonce si nechal poslat i jídelní lístek z restaurace autodromu. Když však zjistil, že jediný bezmasý pokrm je smažák, tak se omluvil s tím, že svojí uhlíkovou stopu na rok 2020 má již vyčerpanou a že by to z Anglie po svých nedal.  A protože jsem byl minule napaden (ještě teď se zotavuji z napadení), že nadpisy nesouvisí s obsahem, což je prý nějaký clickbait (za prvé nevím co to je a za druhé mě to uráží), tak jsem musel ten nadpis trochu rozšířit, aby si někdo nemyslel, že to je o tom o čem to není, anebo naopak.


A tak se stalo, že tam je i poradce Dana Skočdopole, který na našich závodech úspěšně otestoval speciál pro RX2 pro sezonu 2020, kterou pojede za tým YellowSquad. A vzal si k tomu poradce z nejpovolanějších – Kennetha Hansena. Nakonec zajel v obou svých vystoupeních v součtu 4 kol nejrychlejší čas, i když byl rychlejší jen o fous než leader průběžného pořadí ARS David Komárek (Mitsubishi). Václav Bumbálek si vzal příliš k srdci naši minulou radu, aby nechal slečnu doma, že mu to půjde líp (minule nedokončil, takže horší to už fakt mohlo být jen těžko), ale bohužel pro jistotu nedorazil taky, takže největším soupeřem Davida byl nakonec Jan Procházka (Mitsubishi), přestože kvůli závadě v poslední sérii nenastoupil.

Dvoukolky jsou v našem seriálu závodů velice atraktivní a prestižní kategorií, která mnohdy potrápí i silné čtyřkolky. Tentokrát zvítězil Jindřich Majer (BMW) o pouhých 9 setin sekundy před Tomášem Kudrnou (BMW). Třetí byl zlepšující se Lukáš Krupička (Peugeot).

Pořadí v jednotlivých třídách

Třída 11: 1. Pavel Kolář (Škoda 110R); 2. Michael Herman (Toyota Yaris); 3. Martin Donát (VW UP)

Třída 12: 1. Jan Klinger (Škoda Felicia); 2. Lukáš Vojtěchovský (Ford Fiesta); 3. Marek Szekely (Peugeot 106)

Třída 21: 1. Jaroslav Strnad (Citroen C2); 2. Filip Strahal (Honda Civic); 3. Marek Hons (Peugeot 106)

Třída 22: 1. Lukáš Krupička (Peugeot 208 R2); 2. Dominik Nwelati (Ford Fiesta); 3. Ladislav Kopelent (Peugeot 106)

Třída 31: 1. Aleš Gollner (Honda Civic); 2. Vilém Erben (Škoda Fabia); 3. Aleš Dokoupil (Ford Puma)

Třída 32: 1. Jindra Kriegel (Ford Puma); 2. Jiří Boček jr. (Citroen Saxo); 3. Tomáš Křivánek (Ford Focus)

Třída 41: 1. Tomáš Lehman (BMW 328i); 2. Jiří Šén (Ford Fiesta); 3. Tomáš Kudrna (Ford Focus)

Třída 42: 1. Jindřich Majer (BMW 325i); 2. Tomáš Kudrna (BMW 325i); 3. Zbyněk Nováček (VW Golf)

Třída 51: 1. David Komárek (Mitsubishi Lancer); 2. Michal Nový (Subaru Impreza); 3. Milan Motálek (Mitsubishi Lancer)

Třída 52: 1. Jan Procházka (Mitsubishi Lancer); 2. Miloš Feigl (Mitsubishi Lancer); 3. Vlastimil Burian (Yamaha Kartcross)

Čtvrtý závod Autodrom Rally Série je za námi, závodníci se již těší na závod pátý, předposlední a já na psaní další „ujeté“ tiskové zprávy.

Mimochodem kdo z vás ví, proč jsou všechny pneumatiky kolem trati na autodromu bez kovových ráfků?

Podrobné výsledky a další informace včetně přihlášky najdete na www.autoklubbohemiasport.cz

Sledujte též novinky na facebooku ARS https://www.facebook.com/autodromrallyserie

Organizační tým ABS

Petr Pavlát