Výsledky přípravných zápasů Sparty ve Španělsku

Příprava fotbalistů pražské Sparty na jarní část Fortuna ligy 2019 – 2020 ve Španělsku po odehrání tří přípravných zápasů nedopadla dobře, zejména závěrečná generálka před ligou proti vicemistru Švédska Malmö FF. 

Sparta v prvním přípravném zápase v rámci španělského soustředění prohrála s domácí Marbellou 2:1, přestože po prvním poločase vedla gólem Dávida Hancka 0:1. Po změně stran vedení ale neudržela a nakonec prohrála. Za domácí se ve druhém poločase trefil Vitor a Marcos.

Marbella FC – AC Sparta Praha 2:1 (0:1)

Branky: 70. Vitor, 86. Marcos – 9. Hancko.

Marbella FC: Santomé – Román, Callejón, Pérez, Bernal, Aňón, Čen-feng Siung, Faurlín, López, García.

Sparta: Heča – Sáček, Hancko (69. Štetina), Costa, Hanousek – Graiciar, Mandjeck, Karabec, Fortelný, Horák – Kozák.

Sparta ani po dvou dnech ve druhém zápase nebyla úspěšná, když na soustředění ve Španělsku vyzvala norského vicemistra Bodo/Glimt se kterým prohrála 1:2. Do vedení se dostal soupeř gólem Hauge z penalty, za Spartu vyrovnal Krejčí. Následně Kanga nedal penaltu a dvakrát trefili sparťané tyč. Výhru Glimta zařídil z penalty Kondradsen ve druhém poločase. Sparta si v průběhu zápasu vypracovala několik brankových šancí, které bohužel neproměnila. 

AC Sparta Praha – FK Bodo/Glimt 1:2 (1:1)

Branky: 8. Krejčí – 4. Hauge (pen.), 80. Kondradsen.

Sparta: Nita – Vindheim, Štetina, Lischka, Frýdek – Dočkal (69. Karlsson), Trávník, Kanga, Krejčí, Hložek – Tetteh (69. Graiciar).

Bodo/Glimt: Chlaikin – Konradsen, Bergan, Lode, Björkan, Sveen, Berg, Saltnes, Zickernagel, Boniface, Hauge.

Sparta v posledním přípravném zápase ve Španělsku prohrála v generálce na ligu se švédským vicemistrem Malmö FF 0:2. V průběhu utkání měli sparťané několik gólových příležitostí, které končily na hranici velkého vápna nebo nebezpečnými fauly ve vápně od soupeře, které hlavní sudí neodpískal na penaltu. Zajímavé ale bylo, že sparťanům udělil devět běžných žlutých karet. V závěru zápasu naopak odpískal problematickou penaltu pro Malmö, kterou Berget proměnil a švédský tým se radoval z výhry.

AC Sparta Praha – Malmö FF 0:2 (0:0)

Branky: 61. Antonsson, 77. Berget (pen.). ŽK: Trávník, Tetteh, Dočkal, Lischka, Vindheim – Ahmedhodžić, Innocent, Bengtsson, Larson.

Sparta: Heča – Vindheim, Hancko (78. Štetina), Lischka, Frýdek – Dočkal (78. Fortelný), Trávník (78. Sáček), Krejčí (78. Mandjeck), Kanga, Hložek (78. Karlsson) – Tetteh (78. Graiciar).

Malmö: Nilsson – Lewicki, Ahmedhodžič, Bengtsson, Safari, Innocent, Rakip, Antonsson, Traustason, Nalić, Thelin.

Václav Jílek zhodnotil generálku na ligu?

„Byl to opět kvalitní soupeř, stejně jako norský minule. První poločas byl z naší strany lepší, byla větší kompaktnost, objevovalo se tam víc věcí, které jsme chtěli hrát. Na druhou stranu, ale musím přiznat, že směrem dopředu jsme nebyli nebezpeční, scházela nám totiž herní kvalita před vápnem soupeře. Některé aktivní situace se tam objevily, ale nebyly včas ve finální části hřiště nebo jsme je ztráceli ve finálním zakončení. Takže je zatím nespokojenost, je pořád dost práce,“ řekl trenér Jílek.

„Co se týká základní sestavy, která se blíží k ukončení, přesto není všechno jasné. Někteří hráči, kteří nastoupili v rámci přípravného utkání před generálkou, nás svým výkonem upoutali. Není to tak, že ti, kteří nastoupili v základu, budou mít absolutní jistotu,“ dodal Jílek.

„ Problém směrem do defenzivy nebyl, směrem dopředu máme větší nároky na zakládání akcí. Dávid Hancko nastoupil a neudělal žádnou fatální chybu, přesto bych minimálně dvě nebo tři situace, k jeho aktivitě očekával, že vyřeší šance s větším klidem. Několikrát jsme se zcela zbytečně zbavili míče. Jsem přesvědčen, že dozadu to bylo v pořádku,“ zhodnotil Jílek.

Čtsa, kc, foto: Steinbergerova,