O víkendu dvě prohry Liberce a Plzně

Páteční 42. a nedělní 43. kolo Tipsport extraligy bylo ve znamení nezdarů nejlepších týmů. Liberec a Plzně oba zápasy prohrály, čehož využil obhájce titulu, Třinec. Dvěma výhrami se Oceláři probojovali na třetí místo a na bod se přiblížili druhým plzeňským Indiánům.

Zatímco nejlepší body ztrácejí, týmy ze dna tabulky je v poslední době pracně získávají. Nejvíc Vítkovice, které vyhrály v pátek v Liberci  po nájezdech a o dva dny později porazily 3:0 Kladno, které se dostává do prekérní situace. Z posledních šesti zápasů Jágrův tým získal jediný bod v utkání s Karlovými Vary a od posledních Pardubic ho dělí pouze šest bodů.

Poslední Pardubice se vytáhly ve východočeském derby, ale Hradec působil dojmem, že šetří síly před finále Ligy  mistrů. Pro pardubický tým to byla náplast za domácí prohru s předposledním Litvínovem, který v neděli po tvrdém boji ztratil dobře rozehrané střetnutí s Třincem. Litvínovské utkání  mělo kuriozitu, všechny branky padly v první třetině.

Velkému zájmu se těšilo utkání Sparty s brněnskou Kometou. Do o2 arény přišlo 14 500 diváků. Viděli  po  dvou týdnech zasloužené vítězství Pražanů, které prvně vedl  trenér Hořava.  Brno ve třetí třetině odpovědělo na  dvoubrankový náskok Sparty a za stavu 3:3  se musel zápas prodlužovat. Už po 52 sekundách  rozhodl střelou bez přípravy nejlepší hráč  domácích Řepík.

Mužstvy víkendu byly Třinec a nečekaně Olomouc se ziskem šesti bodů,  Vítkovice získaly o bod méně.

Výsledky 42. kola Tipsport extraligy:

HC Oceláři Třinec – HC Sparta Praha 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)

Branky – nahrávky: 5. M. Stránský (Wolski, Roth), 15. P. Vrána (Wolski, Roth), 35. M. Stránský (Marcinko, P. Vrána), 37. P. Vrána (Zahradníček, M. Doudera), 53. Hrňa (M. Stránský, Marcinko) – 45. Říčka. Rozhodčí: Mrkva, Stano (Slovensko) – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:3. Využití: 3:0. Diváci: 5 400 (vypr). Nejlepší hráči: Petr Vrána – Robert Říčka.

HC Škoda Plzeň – Mountfield Hradec Králové 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:2, 1:0 – 0:0)

Branky – nahrávky: 9. Pour, 49. V. Němec (Mertl, Kantner) – 32. Lev (Žejdl, Eklund), 39. F. Pavlík (Cibulskis, Koukal), rozh. nájezd Smoleňák. Rozhodčí: Micka, Pešina – Malý, Pešek. Vyloučení: 10:8, Gulaš (Plzeň) 10 minut Využití: 0:1. Diváci: 6 089. Nejlepší hráči: Tomáš Mertl – Marek Mazanec.

HC Olomouc – PSG Berani Zlín 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Branky – nahrávky: 15. Irgl (Ondrušek, Burian), 20. Nahodil (Klimek), 57. Kolouch (Irgl) – 56. Dufek (Claireaux). Rozhodčí: Pražák, Obadal – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:4. Diváci: 4 528. Nejlepší hráči: Lukáš Nahodil – Libor Kašík.

HC Dynamo Pardubice – HC Verva Litvínov 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Branky – nahrávky: 46. Mandát (J. Kolář, R. Kousal) – 8. V. Hübl (F. Lukeš),35. Ščotka (Válek).Rozhodčí: Kubičík, Šír – Lhotský, M. Svoboda. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 9 335. Nejlepší hráči: Jan Mandát – František Lukeš.

Bílí Tygři Liberec – HC Vítkovice Ridera 1:2 po nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0)

Branky – nahrávky: 9. Lenc (Birner, L. Hudáček) – 39. Schleiss (Hruška), rozho. nájezd Schleiss. Rozhodčí: R. Svoboda, Bejček – Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 3:6. Diváci: 6 956. Nejlepší hráči: Radan Lenc – Daniel Dolejš.

HC Kometa Brno – BK Mladá Boleslav 2:1 po nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 – 0:0)

Branky – nahrávky: 60. Mueller (M. Erat, Rákos), rozhodující nájezd Mueller – 52. Pláněk (Klepiš, R. Zohorna). Rozhodčí: Kika, Lacina – Axman, Klouček. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. Diváci: 7 249.Nejlepší hráči: Karel Vejmelka – Justin Peters.

Rytíři Kladno – HC Energie Karlovy Vary 4:5 v prod. (1:1, 2:2, 1:1 – 0:1)

Branky – nahrávky: 13. Zikmund (Jágr), 28. Jágr (Vampola), 40. Austin (Vampola, Jágr), 49. Kehar (Lakos, J. Strnad) – 5. T. Rachůnek (Flek), 31. Koblasa (Graňák, Plutnar), 37. Skuhravý (M. Rohan), 43. Gríger, Rachůnek), 62. T. Rachůnek (Flek). Rozhodčí: Jeřábek, Hradil – Frodl, Ganger. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:2. Diváci: 3 800. Nejlepší hráči: Jaromír Jágr – Tomáš Rachůnek.

Výsledky 43. kola Tipsport extraligy:

Mountfield Hradec Králové  – HC Dynamo Pardubice 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)

Branky – nahrávky: 9. Šalda (F. Pavlík, Jergl), 21. Smoleňák (M. Chalupa), 48. Eklund (Cingel) – 5. Kusý, 40. R. Kousal (S. Zacharčuk), 44. Blümel (Paulovič, Holland), 52. Mandát (Vondrka, R. Kousal). Rozhodčí: Kika, Stano –Ondráček, Špůr. Vyloučení: 0:2. Diváci: 6 617. Nejlepší hráči: Radek Smoleňák – Stepan Zacharčuk.

HC Energie Karlovy Vary – HC Olomouc 2:4 (0:3, 2:0, 0:1)

Branky – nahrávky: 22. M. Rohan (T. Mikúš), 37. T. Rachůnek (Gríger, Graňák) – 5. Ostřížek (Olesz, J. Knotek), 9. Burian (Valenta, J. Káňa), 15. J. Knotek (P. Musil, Dujsík), 60. P. Musil (Nahodil, Ostřížek).Rozhodčí: Šír, Micka – Jindra, Zíka. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 4 257.Nejlepší hráči: Martin Rohan – Jan Knotek.

PSG Berani Zlín – HC Škoda Plzeň 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Branky – nahrávky: 5. Dufek (Claireaux),16.Honejsek (Kubiš),24. P.Sedláček    (Herman, Řezníček), 44. Honejsek (Claireaux, Ferenc). Rozhodčí: Jeřábek, Kubičík – Rampír, Axman. Vyloučení: 4:3. Diváci: 4 706. Nejlepší hráči: Libor Kašík – Dominik Frodl.

HC Verva Litvínov – HC Oceláři Třinec 2:3 (2:3, 0:0, 0:0)

Branky – nahrávky: 1. M. Hanzl (Jarůšek, Pospíšil), 15. Jarůšek (Pospíšil, M. Hanzl) – 10. M. Stránský (Chmielewski, Gernát), 13. Martin Růžička (P. Vrána, M. Doudera), 18. Martin Růžička (P. Vrána, Wolski). Rozhodčí:  Hradil, Šindel – Kajínek, Komárek. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 5 376. Nejlepší hráči: Richard Jarůšek – Martin Růžička.

HC Sparta Praha – HC Kometa Brno 4:3 po prodl.(0:1, 3:0, 0:2 – 1:0)

Branky – nahrávky: 22. Sukeľ (Rousek), 30. Řepík (Smejkal, Rousek), 31. Říčka (Kudrna), 61. Řepík (Rousek, Tomáš Dvořák) – 20. Zaťovič (Š. Stránský), 41. Mueller (Zaťovič, Mlčák), 55. Horký (Svozil, ). Rozhodčí: Hejduk, Pešina – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 2:2. Využití:1:0.
Diváci: 14 518. Nejlepší hráči: Matúš Sukel‘ – Martin Zaťovič.

„Věděli jsme, že Brno má zkušené mužstvo a že když mu dáme šanci, tak ji ztrestá, což se stalo. Snažili jsme se hrát hodně aktivně. Dobře to šlo, ale chvilkami to bylo horší, jenže nakonec zápasu jsme střelecky neuspěli. Dostali jsme se do vedení 3:1. Brno na začátku třetí třetiny snížilo, přesto se hráči snažili chyby napravit. Myslím si, že remíza byla nakonec spravedlivá, neboť Kometa je svojí aktivitou nebezpečná. Dostala tři šance, které proměnila. Výhru za dva body jsme nakonec rádi,“ zhodnotil Miloslav Hořava trenér Sparty.

„Sparta byla v první třetině hodně aktivní, stejně jako v posledních dvou zápasech jsme hráli dobře v obraně. Bylo tam několik střel, které jsme nezúročili. Myslel jsem, že dáme víc gólu do šatny, jenže jsme ve druhé třetině hráli, příliš komplikovaně. První gól padl po hrubé chybě domácích. Následně šla Sparta do vedení 3:1. Ve třetí třetině, jsme v prvním střídání snížili, ale domácí hráči opět hráli aktivně, přesto jsme v závěru zápasu skóre srovnali. V následném prodloužení jsme nakonec prohráli, pro nás je ale pozitivní, že jsme se za stavu 3:1 vrátili opět do zápasu, takže jsme vybojovali ještě bod,“ řekl asistent Brna Kamil Pokorný.

Tisková konference asistent Brna Kamil Pokorný – trenér Sparty Hořava, Michal Řepík, Matúš Sukel po utkání:

HC Vítkovice Ridera – Rytíři Kladno 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky – nahrávky: 32. Dej (Mallet, Rosandić), 51. Štencel (Schleiss, Dej), 60. Bukarts (Výtisk). Rozhodčí: Mrkva, Pražák –Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 9 635.Nejlepší hráči:Miroslav Svoboda – Lukáš Cikánek.

BK Mladá Boleslav – Bílí Tygři Liberec 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Branky – nahrávky: 1. Zbořil (Skalický), 18. J. Stránský (Hrbas), 28. Kašpar (Dlapa, Pláněk), 59. Najman (Kašpar, Kousal) – 60. Knot (Birner). Rozhodčí: Hodek, Úlehla – Lučan, Kis. Vyloučení: 5:7, Graborenko (Lib.) 5 minut, do konce utkání, Hrachovina (Lib.) 10 minut. Využití: 1:1.Diváci: 3 893. Nejlepší hráči: Gašpar Krošelj – Ronald Knot.