Krejčíková sklidila velký potlesk!

Barbora Krejčíková se podruhé za sebou stala na Australian Open druhý titul ve smíšené čtyřhře. Tentokrát v Melbourne s Chorvatem Mektičem zdolali  ve  finále americko-britský pár Matteková- J. Murray  5:7, 6:4,10:1.

V prvním setu vedli Mektič s Krejčíkovou  5:3 a 6:5, v tiebreaku  dvojchyba Mektiče ukončila set ve prospěch soupeřů. V dalším setu a v super tiebreaku pak sklízela největší potlesk Barbora.  Vyhrávala nejen své podání, ale byla bezchybná ve výměnách a často dokázala bodovat  nechytatelnými smeči.

Pro Krejčíkovou to bylo hodně emotivní vítězství, vynahradila si tak prohru ze  semifinále čtyřhry žen, v níž  se Siniakovou podlehly  Strýcové s Hsieh Su-wej, které pak ve finále nestačily na  francouzsko . maďarský pár  Mladonovičová, Babosová.

Dvouhru mužů vyhrál Srb Djokovič, který  v pěti setech zdolal Rakušana Thiema.  Nečekanou vítězkou dvouhry žen se  stala Američanka Keninová, která se narodila ruským rodičům v Moskvě. Ve finále po nevydařeném prvním setu v dalších dvou jasně přehrála hodně chybující Španělku Mugurazovou.

Finálové výsledky- dvouhra nužů: Djokovič – Thiem 6:4, 4:6, 2:6, 6:3, 6:4., dvouhra žen: Keninová – Muguruzaová  4:6, 6:2, 6:2, čtyřhra žen:  Mladenovičová, Babasová – Strýcová, Hsieh Su-  wej 6:2, 6:1.