Petter Northug míří do Jizerku, kromě Benzina sprintu pojede i slavnou padesátku

Olympijský šampion i mistr světa, fenomén své doby v běhu na lyžích, norská hvězda Petter Northug pojede v rámci 53. ročníku ČEZ Jizerské 50 také hlavní závod na 50 km. V České republice tak bude celý víkend, kdy se nejdříve postaví na start pátačního Benzina sprintu a v neděli poměří síly i se světovou elitou v rámci hlavního závodu, který je součástí seriálu Visma Ski Classics.

V rámci Ski Classics se Northug zúčastnil již minulý víkend italské Marcialongy, ale svým umístěním neatakoval stupně vítězů, nýbrž první stovku. Do té se nakonec vešel. Jak to bude na ČEZ Jizerské 50? Profil trati by mu mohl vyhovovat více, navíc je trať o více než 20 km kratší než ta italská.

Hlavní představení se od ale norské persóny očekává v pátek, kdy pojede o prize money v hodnotě 100 000 Kč Benzina sprint. Právě na něj si věří nejvíce. I proto je otázka, kolik sil mu do neděle zbyde. Během své kariéry už ale zažil mnoho náročných závodů, a to i v několika dnech. Jizerská 50 by tak pro něj neměla být náročnou zkouškou.

Petter Jr Northug of Norway skis on his way to the gold medal during the Cross Country men’s 15km Individual Free Technique competition at the Nordic Ski World Championships in the northern mountain resort of Tesero in Val di Fiemme February 27, 2013. REUTERS/Giampiero Sposito (ITALY – Tags: SPORT SKIING)

Diváci mají o Northuga stále velký zájem, sociální sítě Jizerské 50 zahltili dotazy, kde si bude možné slavného závodníka nechat podepsat. Tím, že se Nor zdrží v Jizerských horách minimálně tři dny, dává všem fanouškům velkou šanci se s ním potkat osobně.

Registrace do 53. ročníku ČEZ Jizerské 50 skončily v neděli, poslední volná místa budou k dispozici v OC Nisa Liberec ve čtvrtek 6. února. Do závodu Benzina sprint, při kterém se rozdělí odměny ve výši téměř půl milionu korun, jsou registrace otevřeny do pondělí 3. února. Více se dozvíte na www.jiz50.cz.

Richard Valoušek, Senior PR Manager Raul s.r.o. /