Obhájí český tým prvenství ?

Český reprezentační tým čeká začátkem února další turnaj evropského seriálu ve Stockholmu, Beijer Hockey Games (dříve Švédské hokejové hry). 

Trenér Miloš  Říha nominoval  24 hráčů. Z Tipsport extraligy je jich jedenáct, z klubů KHL pět, z finské čtyři, ze švédské tři a ze švýcarské ligy jeden hráč.

Do Švédska odjíždí hokejisté  obhájit loňské prvenství a také první místo  z Euro Hockey Tour. Z týmu, který  ve Stockholmu dominoval je v nynějším výběru 10 hráčů, v čele s Janem Kovářem. Náš střední útočník byl loni vyhlášen nejužitečnějším hráčem turnaje.

Nominováni byli:

Brankáři: Furch (Rögle), Will (Örebro).

Obránci: Jeřábek (Podolsk), Musil (Třinec), Němeček, Klok (oba Rauma), Sklenička (Jokerit Helsinky),  Mozík (Färjestad),  Košťálek (Sparta),  Krejčík ( Oulu),  Moravčík (Litvínov), Šulák (Kouvola).

Útočníci:  Flek (K. Vary), H. Zohorna ( Chabarovsk), Zaťovič (Brno), Lenc a Filippi (Liberec), Kovařčík  a Stránský (Třinec), Hyka ( Čeljabinsk),  Řepík (Sparta), J. Kovář (Zug), Hanzl (Spartak Moskva), R. Zohorna ( Ml.Boleslav).

Nováčkem je Jakub Flek, po téměř třech letech se vrací Jan Košťálek a David Němeček, po dvou letech  Robin Hanzl, David Sklenička a Libor Šulák. 

Naše mužstvo začne turnaj  ve čtvrtek 6. února proti Švédům, v sobotu 8. února hraje s Finskem a v neděli 9. února s Ruskem.

ČTSA, ph, foto,