Liberec dominuje, počtvrté zdolal Spartu!

V  41. kole Tipsport extraligy bylo středem pozornosti utkání v  pražské O2 aréně, v  němž hostila Sparta v dohrávce vedoucí Liberec. Byla to hladká záležitost Bílích Tygrů, prohra 2:6 byla pro pražský tým milosrdná.  Ve vzájemných soubojích této sezóny to byla už čtvrtá.

Sparta hraje v novém roce špatně, z posledních šesti zápasů získala pouhé dva body za vítězství 3:2 v prodloužení nad posledními Pardubicemi.  Zato její středeční přemožitel Liberec, i přes některá menší zaváhání, především proti Karlovým Varům, má  stále solidní výkonnost a  zřejmě dospěje k prvenství v základní části. Před Plzní má osmibodový náskok a před Spartou, která má o dva zápasy odehráno víc, 10 bodů.

V posledních 11 kolech bude určitě zajímavější boj o záchranu. A trojice  kandidátů sestupu tentokrát byla úspěšná. Litvínov i Vítkovice si připsaly tři body a Pardubice o jeden méně v  Karlových Varech. Po sérii porážek  v úterý se vytáhl Litvínov, který nasázel Plzni pět gólů.

Velká hokejová bitva ve vyprodané hale se odehrávala v Brně. Tam rozhodl jediný gól z hole útočníka Komety Američana Muellera. Kanonýr Třince Kanaďan Wolski byl důsledně střežen, a stejně jako v Kladně, se výkonnostně a střelecky neprosadil.

Výsledky 41. kola Tipsport extraligy:

HC Verva Litvínov – HC Škoda Plzeň 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)

Branky – nahrávky: 18. Gerhát (Jarůšek, J. Říha), 22. V. Hübl, 35. Aliu (M. Hanzl, T. Pavelka), 36. V. Hübl (Zygmunt, J. Říha), 57. Ščotka (Trávníček, Zygmunt) – 25. Gulaš (Budík). Rozhodčí:Hodek, Horák,Gerát,Hynek. Vylouč. 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 3 129. Nejlepší hráči: Viktor Hübl – Milan Gulaš.

BK Mladá Boleslav – HC Olomouc 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky – nahrávky: 12. J. Stránský (Klepiš), 29. Zbořil (Klepiš), 45. Najman (Flynn). Rozhodčí: Pešina, Šindel – Pešek, Malý.Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. Diváci: 2 721.Nejlepší hráči: Jakub Klepiš – Jan Švrček.

HC Vítkovice Ridera – PSG Berani Zlín 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branky – nahrávky: 41. Roberts Bukarts (Gregorc, Hruška). Rozhodčí: Šír, Kika – Tošenovjan, Rožánek. Vyloučení: 4:3. Diváci: 4 135. Nejlepší hráči: Roberts Bukarts – Libor Kašík.

HC Energie Karlovy Vary – HC Dynamo Pardubice 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 1:0 – 0:0)

Branky – nahrávky: 1. V. Polák (T. Rachůnek, Šenkeřík), 60. Flek (Graňák, T. Rachůnek) – 10. Mandát (R. Kousal), 25. J. Kolář (Vondrka, R. Kousal), nájezd Mandát. Rozhodčí: Svoboda, Pražák – Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 3:3, Skuhravý (Karl.Vary) 10 minut. Diváci: 3 542. Nejlepší hráči: Vojtěch Polák – Robert Kousal.

HC Kometa Brno – HC Oceláři Třinec 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branky – nahrávky: 46. Mueller (Zaťovič, Erat). Rozhodčí: Jeřábek, Úlehla – Jindra, Zíka. Vyloučení: 4:3, Plekanec (Br.) 10 minut. Využití: 1:0, Diváci: 7 131. Nejlepší hráči: Karel Vejmelka – Petr Kváča.

Mountfield Hradec Králové – Rytíří Kladno 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Branky – nahrávky: 17. Cingel (Lev, Smoleňák), 27. Klíma (M. Chalupa, Cingel), 32. Lev (Šalda, Klíma), 43. Gaspar (Poppel) – 60. O’Donnell (Machač, J. Strnad). Rozhodčí: Hejduk, Kajínek – Rampír, Veselý. Vyloučení: 7:6, Cibulskis (Hrad.Král., Nash (Kl.) 10 minut. Využ.: 1:1. Diváci:6002. Nejlepší hráči: Kevin Klíma – Brendan O’Donnell .

HC Sparta Praha – Bílí Tygři Liberec 2:6 (1:3, 0:1, 1:2)

Branky – nahrávky: 13. Piskáček (Řepík, Rousek), 42. Smejkal – 6. L. Krenželok (M. Zachar, Marosz), 10. Lenc (Knot), 12. Valský, 21. Hudáček (Lenc, Birner), 49.Hudáček (Birner, Šmíd), 58.Hudáček (Birner). Rozhodčí: Hradil, Lacina – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 4:3.Využití: 0:2. Diváci: 9 606. Nejlepší hráči: Jan  Piškáček – Libor Hudáček.

Sparta Praha: Machovský – Kalina, Blain, Koistinen, Piskáček, Tomáš Dvořák, M. Jandus, Poizl – Rousek, Smejkal, Řepík – Kudrna, Sukeľ, Říčka – Buchtele, Pech, Forman – T. Pšenička, Vitouch, Dvořáček. Trenéři: Krupp, J. Nedvěd.

Liberec: Hrachovina – Šmíd, Knot, Derner, Hanousek, Kunst, Graborenko, Havlín – Birner, Hudáček, Lenc – A. Musil, Marosz, Zachar – L. Krenželok, Jelínek, Ordoš – Rychlovský, D. Špaček, Valský. Trenéři: Augusta, Kudrna.

„První třetina hodně ovlivnila zápas. Dostali jsme tři góly a dva jsme Liberci darovali. Za stavu 1:3 jsme byli zpátky v zápase. Ale Liberec trestal chyby, které jsme udělali. Hned v prvním střídání ve druhé třetině nastala další nešťastná situace a Liberec z toho dal důležitý gól. Ztratili jsme pak ve druhé třetině energii. Vrátila se nám na začátku třetí třetiny, dali jsme na 2:4. Ale Liberec opět dokázal skórovat v pravou chvíli a gól na 2:5 rozhodl. Je to pro nás teď těžké, dovolujeme soupeřům snadno dávat góly. Nikdo nám s tím ale nepomůže a musíme se s tím sami poprat,“ řekl po zápase trenér Uwe Krupp HC Sparta Praha.

Patrik Augusta (Bílí Tygři Liberec): „Jsme spokojení s předvedenou hrou i s výsledkem. Odehráli jsme tady velice dobré utkání. V první třetině jsme si pomohli třemi brankami, což udalo ráz utkání. A když se soupeř vždycky malinko nadechl prvním nebo pak druhým gólem, tak jsme se dokázali zkoncentrovat a vrátit do hry. Velice dobře jsme ubránili oslabení za stavu 4:2 a dotáhli jsme utkání do vítězného konce. Libor Hudáček nás v tuto chvíli táhne. Je to skvělý hokejista. Od začátku jsme věděli, že pozice centra mu sedí lépe než křídlo. Teď je situace taková, že je náš první centr. A dokazuje to každý zápas,“ zhodnotil spokojeně trenér Patrik Augusta Bílí Tygři Liberec.