Automobilka Volkswagen představila fotbalové aktivity, tváří bude Petr Čech

Výrazné fotbalové osobnosti Česka spojily své jméno se značkou Volkswagen. Petra Čecha v pozici ambasadora značky pro blížící se evropský šampionát doplní Pavel Kadeřábek, Ladislav Krejčí a David Pavelka, kteří se stanou dlouhodobými tvářemi německé automobilky v Česku.

„Značka je dlouhodobě spojena se sportem na mnoha výkonnostních úrovních. Firma propaguje zdravý životní styl a podporuje sport a pohyb. Kromě světoznámého Volkswagen Maratonu Praha jsme partnery běžeckého seriálu Run Czech s řadou krajských půlmaratonů a oblíbených pražských štafetových závodů, jsme spojeni s českým florbalem a mnoha dalšími projekty na regionálních úrovních. Globálně se stal Volkswagen oficiálním Mobility Partnerem nadcházejícího finálového turnaje EURO 2020, stejně jako dalších UEFA projektů v čele s Ligou národů, ženským evropským šampionátem nebo Eurem nadějí do 21 let. Fotbal jakožto sportovní fenomén je pro nás samozřejmě obrovskou marketingovou příležitostí,“ řekl k výchozí situaci Jiří Štoček, ředitel Volkswagen osobní vozy, jehož doplnil koordinátor marketingu a PR Volkswagen osobní vozy Jakub Bouda. „Volkswagen a fotbal jsou dlouhodobými partnery. Nyní však vstupujeme do nové éry. Partnerství značky s finálovým turnajem EURA 2020, speciálně pak v jeho novém celoevropském formátu, je pro nás výjimečnou příležitostí. Jakožto představitelé českého zastoupení jsme ji chtěli využít naplno. Je nám tak obrovskou ctí, že jakožto českého ambasadora partnerství VW pro EURO můžeme představit Petra Čecha. Vynikajícího sportovce, především pak příkladného profesionála a vyznavače rodinných hodnot, které jsou nám společné.“

Legendární brankář a držitel mnoha rekordů v Premier League, Petr Čech, bude se značkou spojen především směrem k letnímu kontinentálnímu šampionátu. „Toto partnerství je pro mě ctí. Netajím se tím, že jakékoliv partnerství si pečlivě vybírám. Musí mi dávat smysl po všech směrech a mohu přiznat, že finance nejsou na prvním místě. Projekt Volkswagenu mi smysl dává, je mi sympatický. Moje pozice ambasadora Volkswagenu pro Českou republiku je tak jedním z několika bodů, na kterých jsme se dohodli. Neméně důležitou součástí spolupráce je pro mě velký zájem Volkswagenu o moji letní Fotbalovou školu, pro kterou se značka stává hlavním partnerem,“ uvedl na startu spolupráce současný člen nejužšího vedení fotbalové Chelsea.

„Spolupráce s Petrem je fantastická. Se stejnou precizností, která ho udržela po dlouhé roky na absolutním sportovním vrcholu, přistupuje také k partnerským jednáním. Je pečlivý, a přitom velmi kreativní. I díky tomu se možnosti naší spolupráce postupně rozrůstají. Petr bude v každém případě aktivním ambasadorem naší značky během základní skupiny EURO v Glasgowě a v Londýně, jejímž vrcholem bude duel anglického a českého týmu ve Wembley. Tam máme k dispozici aktivitu Match Ball Carrier, tedy zážitek pro malého fanouška, který zanese zápasový míč přímo na hřiště. Součástí celého servisu pro malého fotbalového nadšence bude také setkání s Petrem a jím vedená fotbalová prohlídka Londýna,“ přiblížil možnosti spolupráce Martin Kadečka, vedoucí prodeje Volkswagen osobní vozy.

Vedle Petra Čecha se s tradičním automobilovým brandem spojí také trojice fotbalových krajánků působících v německé bundeslize, italské Serii A a turecké Super Lig. „Pavel Kadeřábek, Ladislav Krejčí i David Pavelka jsou skvělými sportovci a zároveň osobnostmi, se kterými nám partnerské spojení dává smysl. Bez výjimky jsou to tátové od rodin a také lidé, kteří k současným pozicím došli tvrdou prací s překonáním mnoha překážek. Jejích příběhy jsou inspirující nejen v prostředí vrcholového sportu. Na naši spolupráci, jejichž jednotlivé části budeme postupem času odhalovat, se moc těším,“ uzavřel Jakub Bouda.

Pavel Pillár, Ředitel komunikace,

SPORT INVEST Marketing