Ve čtvrtfinále Kvitová vyzve Bartyovou!

Petra Kvitová svedla v neděli na Australian Open nejtěžší zápas. Po 135 minutách zdolala ve třech setech  Řekyni Sakkariovou a ve čtvrtfinále vyzve světovou jedničku Australanku Bartyovou.

Zápas, který podle našeho času skončil ráno  po půl páté, začal pro Kvitovou špatně. Brzy prohrávala 0:2 a pak stále musela dotahovat. Za stavu 4:5 a 5:6 odvrátila setboly a dovedla set do tie – breaku. Ten prohrála a ještě ve druhém setu do stavu 3:3 to bylo hodně vyrovnané, soupeřky si navzájem braly podání. Zvrat nastal v sedmém gemu, který Kvitová vyhrála. A potom dalších pět gemů. Teprve ve třetím setu za stavu 3:0 si Sakarriová  připsala bod, ale  Kvitová už jí do konce  zápasu moc nedovolila. Může se těšit z postupu nad  hráčkou, která ji v předchozích dvou utkáních porazila.

Dvouhra žen- osmifinále: Kvitová – Sakkariová 6:7, 6:3, 6:2,   Bartyová – Riskeová (USA)  6:3, 1:6, 6:4, Džaburová (Tun.) – Qiang Wang (Čína) 7:6, 6:1,  Keninová – Gauffová (obě USA)  6:7, 6:3, 6:0.