Po prohrách klesla Sparta na třetí místo!

Špatný víkend  měli v Tipsport extralize hokejisté Kladna a Sparty.  Prohráli  oba zápasy,  pro kladenské Rytíře nebyla výhoda ani domácí prostředí.

Sparta ztrácí pozice, po nedělní prohře v Plzni ji o druhé místo připravil domácí tým Škody. Vítězové rozhodli o vítězství 6:3 především třemi využitými přesilovkami. A právě Plzeň byla nejúspěšnějším týmem 39. a 40. kola se ziskem  šesti bodů. Pouze o bod méně získaly Karlovy Vary, které překvapily především vítězstvím v Liberci, kde domácí Bílí  Tygři  předtím neprohráli třináct zápasů.

Hodně se o víkendu snažila mužstva z posledního patra tabulky. Litvínov a Pardubice vybojovaly čtyři body. Velký ohlas mělo v nabité pardubické hale vítězství Dynama nad brněnskou Kometou. Vítkovice, třetí tým ohrožený sestupem, po  domácí prohře s Hradcem  vybojoval dva body v Olomouci po prodloužení.

Vyrovnaná  byla většina nedělních zápasů, ve  ve dvou se rozhodovalo v prodloužení,  v Olomouci  a v Brně určily vítěze až nájezdy.

Výsledky 39. kola Tipsport extraligy:

PSG BERANI ZLÍN – BK MLADÁ BOLESLAV 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Branky – nahrávky: 25. Okál (Šlahař), 32. Dufek (Nosek, Köhler), 45. Freibergs (Okál), 47. Novotný (Claireaux, Ferenc) – 25. Najman (P. Kousal, Ševc). Rozhodčí: Hradil, Obadal – Bryška, Rožánek. Vyloučení: 4:3. Diváci: 4 248. Nejlepší hráči: Zdeněk Okál – David Šťastný.

HC ŠKODA PLZEŇ – HC OCELÁŘI TŘINEC 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)

Branky – nahrávky: 10. Vracovský (Malát), 15. P. Zdráhal (Budík, Gulaš), 32. Vráblík (Mertl), 43. Budík, 54. Mertl (Gulaš) – 3. Chmielewski (O. Kovařčík), 23. O. Kovařčík (M. Doudera). Rozhodčí: Mrkva, Šír – Axman, Hynek. Vyloučení: 6:6, Kodýtek (Plzeň) – Hrehorčák (Tř.) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 6 011. Nejlepší hráči: Tomáš Vracovský – Ondřej Kovařčík.

HC VÍTKOVICE RIDERA – MOUNTFIELD HRADEC KRÁLOVÉ 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 15. Mallet (Dočekal) – 36. Cingel (Eklund, Lev), 38. Smoleňák (Eklund), 57. Smoleňák (F. Pavlík, Koukal), 60. Smoleňák (Perret, Koukal). Rozhodčí: Kubičík, Pražák – Hlaváč, Tošenovjan. Vyloučení:5:5, Nedomlel (HK) 10 minut. Využití: 0:2. Diváci: 4 305. Nejlepší hráči: Alexandre Mallet – Lukáš Cingel.

RYTÍŘI KLADNO – HC VERVA LITVÍNOV 3:5 (0:0, 1:1, 2:2)

Branky – nahrávky: 28. Austin (Zikmund), 41. Zikmund (Austin, Vampola), 44. Vampola (Melka) – 15. Jurčík (Trávníček), 16. Mahbod (M. Hanzl), 34. Gerhát (Petružálek, Moravčík), 42. F. Lukeš (M. Hanzl, Petružálek), 52. F. Lukeš (J. Říha, Petružálek). Rozhodčí: Lacina, Micka – Klouček, Ondráček. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 4 748. Nejlepší hráči: Petr Vampola – František Lukeš.

HC OLOMOUC – HC SPARTA PRAHA 4:1 (3:0, 0:0, 1:1)

Branky – nahrávky: 2. J. Káňa (Olesz), 6. Olesz (Knotek), 19. Klimek (Nahodil, P. Musil), 56. Jaroměřský – 49. Říčka (Kudrna). Rozhodčí: Horák, Jeřábek – Jindra, Zíka. Vyloučení: 4:4. Diváci: 4 621. Nejlepší hráči: Branislav Konrád – Robert Říčka.

HC DYNAMO PARDUBICE – HC KOMETA BRNO 4:2 (1:1, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 15. Blümel (Rolinek, Mikuš), 22. Kusý (Látal), 32. R. Kousal (Kolář), 59. Mandát – 14. Svozil, 41. Rákos. Rozhodčí: Hejduk, Kika – Gebauer, Kis. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Diváci: 9 719. Nejlepší hráči: Pavel Kantor – Stanislav Svozil.

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC – HC ENERGIE KARLOVY VARY 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 3. J. Vlach (Derner, M. Zachar), 53. M. Zachar (L. Krenželok) – 37. Flek (T. Rachůnek, V. Polák), 44. M. Rohan (Kohout), 46. Plutnar (Graňák). Rozhodčí: Pešina, Veselý – Frodl, Lhotský. Vyloučení: 2:4, Jelínek (Lib.) 10 minut.Diváci: 6 369. Nejlepší hráči: Marek Zachar – Jakub Flek.

Výsledky 40. kola Tipsport extraligy:

HC KOMETA BRNO – HC VERVA LITVÍNOV 4:3 po sam. nájezdech (0:2, 2:1, 1:0 – 0:0)

Branky – nahrávky: 27. Kucsera (Orsava, Kusko), 36. Zaťovič (Mueller, Erat), 52. Zaťovič (Mueller, Orsava), rozhodující nájezd Horký – 8. Válek (Aliu, Zygmunt), 13. Pavelka(Lukeš), 27. Ščotka (Stříbrný, Válek). Rozhodčí: Hradil, Šindel – Rožánek, Špůr. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 7 203. Nejlepší hráči: Peter Mueller – Lukáš Válek.

HC DYNAMO PARDUBICE – BK MLADÁ BOLESLAV 2:3 po prodl. (0:1, 2:0, 0:1 – 0:1)

Branky – nahrávky: 22. Ivan (Kusý, Harju), 39. Vondrka (Rolinek, Zacharčuk) – 18. Šťastný (Ševc), 59. Šťastný (Dlapa), 65. Ševc. Rozhodčí: Jeřábek, Veselý – Gerát, Hynek.Vyloučení:   2:2. Střely na branku: 29:31. Diváci: 7 602.Nejlepší hráči:Tomáš Rolinek – David Šťastný.

RYTÍŘI KLADNO – HC OCELÁŘI TŘINEC 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

Branky – nahrávky:25. Austin (Jágr, Zikmund) – 7. Galvinš (Martin Růžička), 10. Hrňa (M. Kovařčík, M. Doudera).Rozhodčí: Hodek, Obadal – Komárek, Malý.Vylouč:6:5.Využití:1:0. Diváci: 3 713. Nejlepší hráči: Brady Austin – Guntis Galvinš.

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC – MOUNTFIELD HK 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)

Branky – nahrávky: 12. Hudáček (Šmíd, Birner), 19. A. Musil (Zachar, Derner), 30. Lenc (Birner), 42. Jelínek, 60. Ordoš (Šmíd, Birner) – 39. Dragoun (Žejdl). Rozhodčí: Horák, Šír – Klouček, Špringl. Vyloučení: 7:10, J. Vlach 10 minut, 5 minut do konce utkání (Lib.), F. Pavlík (HK) 10 minut. Využití: 3:0. Diváci: 7 331. Nejlepší hráči: Libor Hudáček, Michal Dragoun.

HC ŠKODA PLZEŇ – HC SPARTA PRAHA 6:3 (2:1, 2:2, 2:0)

Branky – nahrávky: 9. Kracík (P. Zdráhal, Rob), 15. Kantner (Gulaš, Mertl), 37. Pour (Kaňák, Kantner), 38. P. Zdráhal (Gulaš, Pulpán), 50. Čerešňák (Kantner), 57. V. Němec (Rob, Kracík) – 13. V. Růžička (Říčka), 22. Pech (Rousek), 40. Buchtele (Pech, Forman). Rozhodčí: Kika, Pražák – Lhotský, Svoboda. Vyloučení:8:12, Jánošík (Plzeň),Buchtele 10 minut, Kosťálek (oba Sp.) 5 minut do konce utkání. Využití: 3:1. Diváci: 7 536. Nejlepší hráči: Dominik Frodl – Lukáš Pech.

PSG BERANI ZLÍN – HC ENERGIE KARLOVY VARY 5:6 po prodl. (1:3, 2:2, 2:0 – 0:1)

Branky – nahrávky: 1. Okál (Honejsek, Freibergs), 22. Dufek (Fryšara), 25. P. Sedláček (Ondráček), 44. Řezníček (Šlahař, Honejsek), 44. M. Novotný (Claireaux, Dufek) – 2. Graňák (Skuhravý), 6. Plutnar (Koblasa, Černoch), 12. O. Beránek (Vildumetz, M. Rohan), 37. Černoch (Kohout), 39. O. Beránek (M. Rohan, T. Mikúš), 64. Graňák (Koblasa). Rozhodčí: Lacina, Mrkva – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1.Diváci:4 056.Nejlepší hráči: Zdeněk Okál – Ondřej Beránek.

HC OLOMOUC – HC VÍTKOVICE RIDERA 4:5 po sam. nájezdech (0:0, 1:3, 3:1 – 0:0)

Branky – nahrávky: 38. Dujsík (Irgl), 47. Burian (Irgl), 50. Nahodil (trestné střílení), 56. Irgl – 24. Mallet, 24. Dej (Trška), 31. Lakatoš (Schleiss), 42. Trška (Hruška), rozh.nájezd Roman. Rozhodčí: Stano (Slovensko), Pešina – Kajínek, Rampír.Vyloučení: 7:7.Využití:1:3.Diváci:  4 104.Nejlepší hráči: Zbyněk Irgl – Peter Trška.