Komlichenko odchází z Mladé Boleslavi do Dynama Moskva

Čtyřiadvacetiletý ruský kanonýr Nikolay Komlichenko podle očekávání přestupuje z FK Mladá Boleslav do FK Dynamo Moskva, což je osmý klub v aktuálním pořadí nejvyšší ruské Premier ligy.

„Koljovi děkuji za odvedené služby a především za nastřílené góly ve prospěch Mladé Boleslavi, od počátku naší spolupráce jsem jej považoval za ofenzivního zabijáka a věřil, že se vyšvihne mezi nejlepší jedince nejen v našem týmu, ale v celé tuzemské lize. Velký dík patří Viktoru Kolářovi ze Sport Investu za množství odvedené práce při realizaci Komlichenkova hostování a později přestupu z Krasnodaru do Mladé Boleslavi i současného přestupu z Mladé Boleslavi do Dynama Moskva,“ řekl prezident FK Mladá Boleslav Josef Dufek.
„Kolja se zařadil mezi nejvýraznější osobnosti Fortuna ligy, zájem o něj jsme registrovali během několika posledních přestupových období. Musím zpětně ocenit Koljův profesionální přístup, kdy přes množství spekulací především v ruském tisku neřešil v posledních sezonách nic jiného než své výkony v dresu Boleslavi a práci na svém další fotbalovém rozvoji. Toto investované úsilí se mu vrátilo v podobě aktuálního přestupu. Kolja dospěl jako fotbalista i jako člověk, do Ruska odchází jako sebevědomý útočník a reprezentant. Dynamo má velké ambice a na Koljovi je chce z velké části postavit. Tomu odpovídá i dlouhodobá smlouva, kterou v Moskvě podepsal. Obrovský dík patří do Boleslavi, jak vedení, tak trenérskému týmu. Na Koljově rozvoji mají velký podíl, navíc věřím, že svou prací s ním ukázali cestu také dalším českým klubům,“ uvedl Viktor Kolář ze Sport Investu.
„Pochvala patří i trenérovi Jozefu Weberovi, který má významný podíl na Komlichenkově sportovním vzrůstu do současné mezinárodní kvality,“ doplnil prezident FK Mladá Boleslav Josef Dufek a zdůraznil, že transfer Nikolaye Komlichenka z Mladé Boleslavi do Moskvy je největším v historii klubu, v jehož vedení působí bezmála dvacet let. V očekávání Komlichenkova odchodu vedení FK Mladá Boleslav angažovalo zkušeného forvarda Wágnera a zároveň dává příležitost perspektivním ofenzivním hráčům třiadvacetiletému Jiřímu Klímovi, dvaadvacetiletému Tomáši Ladrovi, osmnáctiletému Davidu Pechovi, devatenáctiletému Adamu Provazníkovi, případně i dalším.

Nikolaj Komličenko je rodákem z Plastunovskaje v Krasnodarském kraji. V FK Krasnodar začal s fotbalem v mládežnických družstvech a prosadil se do ruských reprezentačních týmů U19 a U21. Když se posunul mezi dospělé, tak jej vedení klubu poslalo na hostování nejprve do FK Černomorec Novorossijsk (2015) a později do FC Slovan Liberec (podzim 2016). V libereckém dresu ve dvanácti ligových zápasech nastřílel tři góly, dalších sedm dal v přípravě a čtyři v zápasech Evropské ligy. Ze severočeského klubu se po půl roce vrátil do ruského Krasnodaru, odkud přišel do FK Mladá Boleslav v červenci 2017 nejprve na hostování a v lednu 2019 na přestup.
Za dva a půl roku v Mladé Boleslavi nastoupil do 64 prvoligových zápasů, v nichž nastřílel 43 gólů. Do českého poháru zasáhl pětkrát a pouze jednou skóroval. V předkolech Evropské ligy v pěti startech dvakrát skóroval. Jako hráč FK Mladá Boleslav si v ročníku 2018-19 vystřílel korunu pro krále ligových kanonýrů, byl vyhlášený nejlepším cizincem FORTUNA:LIGY a obdržel nominaci do týmu dospělé ruské reprezentace.
Na začátku roku 2020 sice zahájil zimní přípravu v Mladé Boleslavi pod trenérem Jozefem Weberem, ale na maltský herní kemp už neodletěl, naopak zamířil se svolením vedení mladoboleslavského klubu do Moskvy k jednáním o novém angažmá. „Z Boleslavi jsem nepospíchal, měli jsme jasnou dohodu, které nabídky budou zajímavé pro mě i pro klub. Plně jsem se spoléhal na Viktora Koláře z agentury Sport Invest a soustředil jsem se jen na přípravu před jarní částí české soutěže. Nabídka Dynama ale splňovala vše, pro mě to byla jednoduchá volba,“ prohlásil Nikolay Komlichenko.
FK Dynamo Moskva s hráčem podepsal kontrakt na čtyři a půl roku a do Mladé Boleslavi poslal částku odpovídající představám prezidenta Josefa Dufka, jak je opakovaně veřejně prezentoval.

Čtsa, Oddělení komunikace FK Mladá Boleslav
Jiří Koros, manažer komunikace